Nejnovější protižidovská pomluva: Izrael je zodpovědný za AIDS mezi Palestinci

Ohodnoťte článek

Den boje proti AIDS v Dženínu 1. 12. 2012
Den boje proti AIDS v Dženínu 1. 12. 2012

Izrael je zodpovědný za nárůst počtu HIV pozitivních pacientů na palestinských autonomních územích. Prohlásil to v sobotu Asad Ramláví (As’ad Ramlawi, أسعد رملاوي، إن), generální ředitel primární lékařské péče Palestinské správy a předseda Národního výboru pro boj proti AIDS.  Informaci přinesla oficiální tisková agentura Palestinské správy WAFA.

Ramláví obvinění vznesl v projevu na akci pořádané v Dženínu ministerstvem zdravotnictví Palestinské správy při příležitosti Světového dne boje proti AIDS. Uvedl, že Palestinci, kteří jdou do Izraele za prací, jsou předmětem „politického vydírání“ ze strany izraelských úřadů – což má nějak souviset s nákazou virem HIV a propuknutím AIDS.

Co má na mysli „politickým vydíráním“ ani to, jakou má mít toto vydírání spojitost s AIDS, Ramláví nijak nevysvětlil, pouze uvedl, že na palestinských autonomních území je 77 případů AIDS.

Představitel izraelské vlády obvinění ze šíření AIDS odsoudil s tím, že „tento druh směšných obvinění naneštěstí ukazuje stav mysli příliš mnoha lidí v palestinském vedení, že pokud existuje problém – ať je jakýkoliv – je to chyba Izraele.“

Tento fenomén označil za členství v „klubu Obviň nejprve Izrael“, jehož výhodou je, že „nikdy nemusíš sám převzít žádnou zodpovědnost.“

رملاوي: إسرائيل تلعب دورا كبيرا في زيادة المصابين بالإيدز بفلسطين – článek na webu WAFA (arabsky)