Palestinská správa oficiálně mění svůj název na Palestina

Palestinská správa oficiálně mění svůj název na Palestina 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Palestinská správa (znak)Arabská autonomie v Zemi Izrael vystupující dosud pod názvem „Palestinská národní správa“ (Palestinian National Authority, السلطة الوطنية الفلسطينية) mění svůj oficiálně používaný název na „Palestina“ (Palestine, فلسطين). Jedná se o reakci na čtvrteční hlasování Valného shromáždění OSN, které „Palestinu“ akceptovalo jako nečlenský pozorovatelský stát.

Nový název se objeví v hlavičkách oficiální dokumentů a na všech oficiálních internetových stránkách, informoval izraelský veřejnoprávní rozhlas.

Nutno dodat, že podle Dohod z Osla mezi Izraelem a teroristickou Organizací pro osvobození Palestiny se arabská autonomie oficiálně nazývá „Palestinská správa“ (Palestinian Authority, السلطة الفلسطينية).

Palestinskoarabské ministerstvo komunikací také údajně využije uznání Valného shromáždění OSN k žádosti vůči Mezinárodní telekomunikační unii (ITU) a Světové poštovní unii (UPU) o přidělení kódů státu a vysílacích frekvencí.

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás předevčírem prohlásil, že „Palestina je nyní okupovanou zemí“ a že Valné shromáždění „prokázalo“ palestinská práva na území Judeje a Samaří, která byla do roku 1967 pod jordánskou a egyptskou správou.

Představitelé arabské autonomní vlády v Ramalláhu zjevně kují železo dokud je žhavé a snaží se zisky z jinak nezávazné rezoluce Valného shromáždění maximalizovat.

Izraelská vláda hlasování v OSN, proti němuž se stavěla, nyní bagatelizuje. Upozorňuje, že palestinské Araby k jejich státu ve skutečnosti nepřiblížilo ani o krůček a bez dohody s Izraelem se takový stát nikdy realitou nestane.

2 komentáře u „Palestinská správa oficiálně mění svůj název na Palestina“

Komentáře nejsou povoleny.