Prezident Šimon Peres popřál křesťanské komunitě hezké Vánoce

Ohodnoťte článek

Elias Chacour, Šimon PeresIzrael. „Upřímné přání hezkých Vánoc všem křesťanům jménem Izraele“ vyjádřil izraelský prezident Šimon Peres, který se tuto středu účastnil bohoslužby v městě Haifa. Prezident Peres mimo jiné řekl, že doufá v čas pokoje a prosperity. Zprávu o tom podal velvyslanec Izraele při Svatém stolci.

Izraelský stát, vysvětlil Šimon Peres, zajišťuje ochranu posvátným místům a svobodu kultu pro všechny. Soužití mezi židy, muslimy a křesťany bude pokračovat. Právě z tohoto města Haifa, jež je vzorem této pokojné koexistence, chci proto vyslat jasné poselství pokoje a jednoty všem náboženským vyznáním a národům,“ řekl izraelský prezident.

 נשיא המדינה השתתף בטקס חגיגי לרגל חג המולד בבית הארכיבישוף בחיפה  – zpráva na webu prezidenta Státu Izrael (hebrejsky)

Šimon Peres zmínil dobré vztahy mezi Izraelem a Vatikánem. „Papeže si velice vážím a oceňuji jeho nasazení o zachování dobrých vztahů v křesťanstvu. Vztahy mezi Jeruzalémem a Vatikánem jsou vynikající a srdečné, nejlepší jaké kdy byly. Jsme hrdí na křesťanskou komunitu, dodal izraelský prezident, a ceníme si také toho, že se zde cítí doma, zcela svobodná ve vyznávání vlastní víry a rozvíjení vlastních tradic,“ řekl Šimon Peres v Haifě, kde jej přijal arcibiskup Elias Šakúr (Elias Chacour), který mu poděkoval za návštěvu a jménem křesťanské komunity mu popřál vše dobré.

(mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Prezident Peres popřál křesťanské komunitě hezké Vánoce.