Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina“

Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina“ 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

výstava v OSN - detail znaku
výstava v OSN – detail znaku v záhlaví anotace Abbásova projevu

Ve vstupní hale budovy OSN v New Yorku probíhá výstava děl, která zachycují „Palestinu“ na veškerém území mezi Jordánem a Středozemním mořem, takže neexistuje žádné místo pro Izrael.

Vystaven je také text projevu předsedy palestinskoarabské autonomie Mahmúda Abbáse na hlavičkovém papíře se znakem teroristické Organizace pro osvobození Palestiny – kde opět je celý Izrael zobrazen jako „Palestina.“ Na výstavu upozornil web Breitbart.com.

Výstava nazvaná „Palestina: Vzpomínky, sny, vytrvalost“ („Palestine: Memories, Dreams, Perseverance“) byla zahájena palestinským zástupcem v OSN Rijádem Mansúrem (Riyadh Mansour) 29. listopadu 2012 při příležitosti tzv. Mezinárodního dne solidarity s palestinským lidem a zorganizoval ji Výbor pro výkon nezadatelných práv palestinského lidu.

Vystavována jsou díla jimž čtyři umělci – Manal Díb (Manal Deeb), Adam Chamny, Vian Shamounki Borchert a Nadžát El-Tadží El-Chajrí (Najat El-Taji El-Khairy) – „vyjadřují své dědictví, identitu, sny a vzpomínky,“ přičemž ukazují svůj „palestinský původ.“

Projev Mahmúda Abbáse je na hlavičkovém papíře OOP proto, že o uznání „Palestiny“ jako nečlenského státu OSN nežádal jako předseda autonomní Palestinské správy, ale jako předseda OOP, která je jí v palestinskoarabské hierarchii nadřazena.

výstava v OSN - Abbásův projev
výstava v OSN – Abbásův projev
výstava v OSN - detail znaku OOP
detail znaku Organizace pro osvobození Palestiny v záhlaví titulní stránky Abbásova projevu
výstava v OSN - Manal Deeb: Standing Prayer
Manal Deeb: Standing Prayer (Stálá modlitba)
výstava v OSN - Manal Deeb: Memories of Trees
Manal Deeb: Memories of Trees (Vzpomínky stromů)
výstava v OSN - Manal Deeb: Memories of Trees
Manal Deeb: Memories of Trees (Vzpomínky stromů)

UN Hosts Art Depicting Palestine as All of Israel  – článek webu BreitBart.com (anglicky)

Observance of International Day of Solidarity with Palestinian People, 29 November – oznámení výstavy na webu OSN (anglicky)

International Day of Solidarity with Palestinian People – stránka na webu OSN, věnovaná každoročnímu solidarizování s palestinskými Araby (anglicky)

4 komentáře u „Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina““

  1. …že je to na zblití víme…, bohužel se ukazuje, že neplatí ono filozofické „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“, lidé do ní vstupují furt dokola. A tak do ní vstupujeme zase znovu…. že to nebude mít dobrý konec, je také zřejmé. Věřím, že Izrael přežije – čemu už bych pak měla věřit?

  2. Buďte si jisti, že Izrael přežije, jen mě je velice líto lidí z Izraele, kteří za to budou muset ještě trpět a zaplatit životem. Bible se nemýlí.

  3. vzhledem, že se toto děje na půdě OSN, je patrné, že se přibližuje agónie této instituce, která přestala hájit pravdu, ale bude kolem sebe hodně kopat. Otázkou je, zda bude nástrojem antikristovým v bitvě proti Izraeli (Harmagedon) nebo v té době ji nahradí něco ještě horšího.

Komentáře nejsou povoleny.