Dva izraelští Arabové odsouzeni za teroristické plány

Ohodnoťte článek

D
Daburija

Teprve nyní bylo povoleno informovat veřejnost o dvou izraelských Arabech z vesnice Daburija v Dolní Galileji u Nazaretu, kteří plánovali teroristické akce. Jak vyplývá z obžaloby, tito dva výtečníci plánovali fyzicky napadnout  své dva bratrance, ktreří slouží v izraelských ozbrojených složkách a ukrást jim jejich zbraně. Tyto zbraně měli v plánu použít při teroristických útocích. Hlavní obžalovaný plánoval ještě výrobu výbušnin a bomb podle návodů z internetu. Soudce Josi ben Chamu z Krajského soudu v Nazaretu odsoudil hlavního obžalovaného za přípravu teroristických činů k pěti letům odněntí svobody a druhého k jednomu a půl roku vězení. Jména odsouzených zatím nebyla zveřejněna.

(Stojí za připomenutí, že z vesnice Daburija pocházeli i dva sebevražední atentátníci, kteří v září 1999 provedli sebevražedný atentát v Tiberiasu. Díky Bohu, zahynuli jen atentátníci).

4 komentáře u „Dva izraelští Arabové odsouzeni za teroristické plány“

  1. izralští arabové jejichž bratranci slouží v idf …. vylučovací metodou mi vychází , že se jedná o „bedinim“ žijící v domech :), moc nezávidím rodině a příbuzným včetně celé komunity … ani bych se nedivil, kdyby předchozí atentátníci z Tiberias byli jejich příbuzní

Komentáře nejsou povoleny.