Džihádisté bojují o strategickou vrtulníkovou základnu Taftanaz na severu Sýrie

Ohodnoťte článek

Taftanaz, Sýrie (mapka)

Syrským džihádistickým povstalcům se včera po týdnech obléhání a zuřivých bojů podařilo probojovat na území vrtulníkové  základny syrské armády Taftanaz (تفتناز), ležící přibližně 15 kilometrů od města Ildib.

V Británii sídlící Syrská observatoř pro lidská práva uvádí, že bojů s vládními vojáky se účastní bojovníci džihádistických skupin Džabhát al-Núsra (Jabhat al-Nusra) a Ahrar al-Šam (Ahrar al-Sham).

Povstalci sice zatím neovládají celou základnu a je otázka, zda obsazenou část udrží, protože již před týdnem se jim zdařil obdobný průnik, ale byli vládními vojáky vytlačeni.

Taftanaz - základna
letecká základna Taftanaz

Podle Observatoře se džihádistům podařilo zničit při útoku řadu helikoptér.

Základna Taftanaz má strategický význam, protože vrtulníky z ní jsou nasazovány do protipovstaleckého boje v provinciích Ildib, Hama a Aleppo.

Současně základna slouží jako zásobovací uzel pro pozemní vládní jednotky v oblasti, která je od centra země povstalci odříznuta.

Sýrie - geografie války (konec roku 2012)
Geografie syrské války – červeně oblasti převážně pod kontrolou vlády, zeleně povstalecké, žlutě rozdělené (zdroj: Al-Arabíja, stav ke konci roku 2012)

Jedna myšlenka na “Džihádisté bojují o strategickou vrtulníkovou základnu Taftanaz na severu Sýrie”

Komentáře nejsou povoleny.