Likud – Jisrael Bejtejnu (Jednota – Izrael náš domov) – kandidátka do 19. Knesetu

Likud – Jisrael Bejtejnu (Jednota – Izrael náš domov) – kandidátka do 19. Knesetu 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Likud-Jisrael Bejtejnu - volební lístek do 19. KnesetuSpolečná kandidátka stran Likud (Jednota, הליכוד) a Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov, ישראל ביתנו), kandidující pod názvem „Likud – Jisrael Bejtejnu vedená premiérem Benjaminem Netanjahuem“ (הליכוד – ישראל ביתנו בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה) je pravostředou kandidátkou, v níž se spojili stoupenci liberálně-konzervativní politiky, více méně hájící současný ekonomický status quo.

Zejména Jisrael Bejtejnu nicméně prosazuje sekularizarizaci izraelské společnosti, spočívající v povolení civilních sňatků a povinné vojenské / civilní služby pro všechny občany. Ve vztahu je vzniku Palestinského státu jsou obě strany rezervované, když jejich vedení vznik arabského státu v Judeji, Samaří a Gaze sice podporuje, ale požaduje aby byl výsledkem jednání, při nichž by Izraeli zůstaly bloky židovského osídlení. Obě strany kategoricky vylučují rozdělení Jeruzaléma a tzv. právo na návrat „palestinských uprchlíků.“

Prvních 40 míst z 119členné kandidátky:

1. Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu, נתניהו בנימין)

2. Avigdor Lieberman (ליברמן אביגדור)

3. Gideon Moše Sa’ar (Gideon Moshe Sa’ar, סער גדעון משה)

4. Jair Šamir (Yair Shamir, שמיר יאיר)

5. Gilad Menaše Erdan (Gilad Menashe Erdan, ארדן גלעד מנשה)

6. Silvan Šalom (Silvan Shalom, שלום סילבן)

7. Uzi Landau (לנדאו עוזי)

8. Jisrael Kac (Yisrael Katz, כ”ץ ישראל)

9. Dany Danon (Danny Danon, דנון דני)

10. Soňa Sofia Landver ( Sonija Sofia Landver לנדבר סופיה סוניה)

11. Ruben Rivlin (Reuven Rivlin    ריבלין ראובן רובי)

12. Moše Ja’alon (Moshe Ya’alon, יעלון משה)

13. Jicchak Aharonovič (Yitzhak Aharonovich, אהרונוביץ יצחק)

14. Zeev Elkin ( Zeev Elkin אלקין זאב)

15. Cipi Chotovely (Tzipi Hotovely, חוטובלי ציפי)

16. Orly Levy-Abuksis  (Orly Levy-Abekasis לוי אבקסיס אורלי)

17. Jariv Gideon Levin (Yariv Gideon Levin, לוין יריב גדעון)

18. Juli Edelstein (Juli Edelstein, אדלשטיין יולי יואל)

19. Faina Kirschenbaum ( Faina Kirschenbaum  קירשנבאום פניה)

20. Chajim Kac (Haim Katz, כץ חיים)

21. Miriam „Miri“ Regev (רגב מירי מרים)

22. David Rotem (רותם דוד)

23. Moše Zalman Feiglin (Moshe Zalman Feiglin, פייגלין משה זלמן)

24. Juval Štajnic (Yuval Steinitz, שטייניץ יובל)

25. Robert Ilatov (אילטוב רוברט)

26. Cachi Hanegbi (Tzachi Hanegbi, הנגבי צחי)

27. Limor Livnat (לבנת לימור אהבה)

28. Hamad Amar (עמאר חמד)

29. Ofir Akunis (אקוניס אופיר)

30. Gila Gamliel Damari (גמליאל דמרי גילה)

31. Šimon Ochajun (Shimon Ohayon, אוחיון שמעון)

32. Karmel Šama-Kohen (Karmel Shama-Hacohen, שאמה הכהן כרמל)

33. Alex Miller (מילר אלכס)

34. Leon Litinecki (Leon Litinetski, ליטינצקי ליאון)

35. David Bitan (ביטן דוד)

36. Uri Faradž (Uri Faraj, פרג` אורי)

37. Julia Malinovsky (Yulia Malinovsky, מלינובסקי יוליה)

38. Katy Šítrit (Katy Shitrit, שטרית קטי קטרין)

39. Ajúb Kara (Ayoob Kara, קרא איוב)

40. Smadar Bat Adam Levitan (לויטן סמדר בת אדם)

הליכוד – ישראל ביתנו בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה – profil strany na webu izraelské Ústřední volební komise (hebrejsky)

הליכוד – web strany Likud (hebrejsky)

ישראל ביתנו – web strany Jisrael Bejtejnu (hebrejsky)