Mahmúd Abbás změnil název palestinské autonomie na „Stát Palestina“

Mahmúd Abbás změnil název palestinské autonomie na „Stát Palestina“ 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Mahmúd Abbás podepisuje dekret o symbolech "Státu Palestina"
Mahmúd Abbás podepisuje dekret o symbolech „Státu Palestina“

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás podepsal ve čtvrtek 3. ledna 2013 dekrety, kterými mění název arabské autonomie v Zemi Izrael na „Stát Palestina.“

Oznámila to oficiální palestinskoarabská tisková agentura WAFA s tím, že nový název bude používán na všech oficiálních označeních a ve všech úředních listinách.

Abbásovo rozhodnutí je první konkrétní, i když zcela symbolickou reakcí uznání „palestinské státnosti“ ze strany Valného shromáždění OSN 29. listopadu 2012.

Prvním dekretem Abbás změnil označení „Palestinská národní správa“ na „Palestinský stát.“ Druhým vyhlásil oficiální znak, vlajku a název palestinského státu. Třetí dekret zřizuje zvláštní civilní medaili a vojenský řád, jakož i pamětní poštovní razítko k příležitosti povýšení statusu v OSN.

OSN minulý měsíc oficiálně změnila označení palestinskoarabské entity z dosavadního „Palestina“ na „Stát Palestina.“ Změněno bylo také oficiální označení v seznamu stálých misí při OSN, kde původní označení „Stálá pozorovatelská mise Palestiny“ bylo nahrazeno označením „Stálá pozorovatelská mise Státu Palestina.“

Změna je reakcí na žádost šéfa palestinské stálé mise při OSN Rijáda Mansúra (Riyad Mansour) z 12. prosince 2012, kterou podpořilo stanovisko právního oddělení OSN.

Abbásův dekret 3.1.2013

Abbásův dekret 3.1.2013

Abbásův dekret 3.1.2013

Abbásův dekret 3.1.2013

الرئيس يوقع أولى المراسيم التي تحمل اسم دولة فلسطين – zpráva tiskové agentury WAFA (arabsky)

2 komentáře u „Mahmúd Abbás změnil název palestinské autonomie na „Stát Palestina““

Komentáře nejsou povoleny.