V moři u Herzlije povoleny ropné vrty

Ohodnoťte článek

ropaSpolečnosti provádějící ropný průzkum dostaly včera zelenou k průzkumným vrtům u pobřeží Herzlije (Hezliya) poté, kdy Telavivská regionální stavební a plánovací komise stáhla své námitky proti průzkumu těžebního pole Gabriella u pobřeží Tel Avivu a Herclije.

Pole Gabriella se nachází okolo 25 kilometrů od izraelského pobřeží v relativně mělké vodě, kde by těžba ropy měla být poměrně snadná. Oblast by měla obsahovat okolo 240 milionů barelů ropy a kontrakt na průzkum a rozvoj pole získala loni v březnu společnosti Modiin Energy, která je součástí IDB Holdings.

licencovaná těžební pole u pobřeží Izraele
licencovaná těžební pole u pobřeží Izraele

Proti těžbě se stavěla řada skupin na ochranu životního prostředí stejně jako místní plánovací skupina. Námitky uváděly, že oblast těžby je „přírodní rezervací“, která bude těžbou nevratně poškozena. Herzlijská stavební a plánovací rada je nadále proti projektu, nicméně vyšší pravomoc má regionální plánovací komise.

Vrtání by mělo začít v druhé polovině roku 2013.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Oil Drilling to Begin Off Herzliya Coast.