Papežská nadace Kirche in Not loni zdvojnásobila pomoc uprchlíkům

Ohodnoťte článek

Kirche in NotVatikán. Papežská nadace Kirche in Not (Aid to the Church in Need, Církev v nouzi) v loňském roce zdvojnásobila svou finanční pomoc uprchlíkům. Na projekty pro uprchlíky věnovala 500 tisíc euro, tedy o sto procent více v porovnání s předchozím rokem, uvádí ve svém prohlášení. Papežská nadace tak pokračuje v díle, zamýšleném jejím zakladatelem O. Werenfriedem van Straaten.

Její činnost totiž začala péčí o čtrnáct milionů východoněmeckých uprchlíků v roce 1947. V současné době jsou cílovými zeměmi nadačních projektů Etiopie, Tunisko, Izrael, Myanmar a zejména pak Sýrie. Zde Kirche in Not již léta podporovala irácké uprchlíky a v loňském roce začala poskytovat pomoc více než dvěma a půl milionu interních běženců. Rodinám, které se uchýlily do Homsu, Damašku, Aleppa a západosyrského Údolí křesťanů nadace rozdělila pomoc v hodnotě 230 tisíc euro. Dalších 50 tisíc euro věnovala libanonské Charitě na zvláštní žádost maronitského patriarchy kard. Béchary Boutrose Raï.

Na africkém kontinentě papežská nadace pracuje ve prospěch uprchlíků v Súdánu a Jižním Súdánu. Od roku 1986 investuje do školní výchovy dětí, žijících v uprchlickém táboře v Chartúmu, v projektu “Zachraňme zachranitelné” (Save the Saveable). Společně s komboniánskými misionáři rovněž podporuje výchovné programy pro jihosúdánské děti, které nalezly útočiště v Káhiře. Pomoc Kirche in Not nechybí ani v Demokratické republice Kongo, kde v severním regionu Kivu žijí statisíce uprchlíků v nepředstavitelných podmínkách, uvádí výroční zpráva papežské nadace.

(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Papežská nadace Kirche in Not loni zdvojnásobila pomoc uprchlíkům.