Rabín Ovadia Josef po krátké hospitalizaci propuštěn do domácího ošetření

Ohodnoťte článek

img397423Rabín Ovadia Josef, duchovní vůdce strany Šas, ale především autorita v oblasti halachy (židovského práva) byl dnes (13.1.) propuštěn z nemocnice do domácího ošetření. Rabín Ovadia Josef (92) byl hospitalizován v sobotu ráno poté, kdy se během modlitby necítil dobře. Jeden z modlících se, lékař, diagnostikoval stav jako malou mozkovou příhodu a zajistil převoz do nemocnice Hadassa. Ředitel nemocnice Dr. Yuval Weiss potvrdil první diagnozu a řekl, že rabín byl při plném vědomí a reagoval koherentně.

Političtí představitelé strany Šas rabína v sobotu navštívili v nemocnici a řekli, že byl v dobré náladě a vyprávěl jim příběhy z doby svého mládí.

Ihned po té, kdy se informace o rabínově hospitalizaci rozšířila, se věřící a příznivci rabína Ovadií se sdružili k modlitbám za jeho brzké uzdravení. Původně se předpokládalo, že rabi Ovadia Josef bude hospitalizován několik dní, ale v neděli, poté kdy se podrobil nutným vyšetřením, byl propuštěn do domácího ošetření.

Podle poslance a spolupředsedy strany Šas Eliho Jišaje (Eli Yishai) rabín Ovadia Josef velmi těžce nese všechny problémy a starosti, které zužují celý národ a prožívá je velmi intenzivně.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Rabbi Ovadia Yosef Released from Hospital