Ojedinělé humanitární gesto na syrsko-izraelské hranici

Ohodnoťte článek

Title
Nemocnice Ziv

V sobotu se na syrsko-izraelské hranici u přechodu Kunejtra objevilo sedm krvácejících syrských občanů.

Vojáci IDF jim umožnili přechod do Izraele a poskytli jim první pomoc, poté byli zranění převezeni do nemocnice Rivka Zif v Zfatu (Safedu).

V sobotu 16.2. kolem 14. hodiny odpoledne objevili v blízkosti hraničního přechodu Kunejtra izraelští vojáci sedm zraněných osob. Jedna  z nich byla ve velmi těžkém stavu, ostatní  se středně těžkými zraněními.  Je předpoklad, že se jedná o povstalce, ale IDF o jejich identitě nepodala žádné informace.

Ředitel nemocnice Dr. Oscar Embon informoval, že jeden ze zraněných je umístěn v jednotce intenzivní péče a u ostatních lze předpokládat, že po týdenní léčbě budou propuštěni z nemocničního ošetření.

V nemocnici samé se po hospitalizaci těchto zraněných objevila ochranka, která v žádném případě neumožnila fotografování.  Na hranici se Sýrií jsou umístěny jednotky OSN, které v předchozích případech zabránili přechodu osob ze Sýrie do Izraele. Podle armádních zdrojů se jedná o ojedinělou humanitární pomoc a politika Izraele nevměšovat se  do konfliktu v Sýrii se nezměnila.