Jisrael Meir Lau – Praktický judaismus v českém překladu

Jisrael Meir Lau – Praktický judaismus v českém překladu 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

judap_potah_cely5. února v 18:00 bude ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze slavnostně představeno české vydání knihy rabína Jisra’ele Me’ira Laua, bývalého vrchního rabína Státu Izrael.

Kniha se zabývá praktickými záležitostmi života ortodoxních Židů jako je kašrut, manželství, modlitby, svátky atd. Nejde však jen o jakýsi „návod“ či přehled halachického práva, vše je doplněno také zdůvodněními a komentáři autora. Kniha odpovídá i na mnoho běžných laických otázek a dotýká se i současného Státu Izrael a jeho náboženských aspektů.

Knihu, kterou vydalo Nakladatelství P3K, představí její překladatel Jiří Blažek a o ortodoxním judaismu v každodenním životě budou diskutovat Tereza Váňová a Jan Divecký.

vkc_judap.indd

5 komentářů u „Jisrael Meir Lau – Praktický judaismus v českém překladu“

  1. Dá se říci, že tato kniha je důstojným srovnáním se starší literaturou tohoto druhu:

    To Be A Jew: A Guide To Jewish Observance In Contemporary Life – Rabbi Chayim H. Donin
    To Pray As A Jew: A Guide To The Prayer Book And The Synagogue Service – Rabbi Chayim H. Donin

  2. Diky Gafne tuto knihu uz vlastnim a mohu ji jen a jen DOPORUCIT, pokud uz nevlastni angl.verzi. Pri procitani teto knihy jsem se az zdesil sam sebe, kolik uz jsem toho pozapomel, hlavne duvody, proc presne delame to a to.

  3. Pokud by vysel jednou i samotny preklad do cestiny „Kicur Sulchan Aruch“, bylo by to skvele doplneni. Jedna kniha s duvody, proc dodrzovat to a to a druha se samotnymi ustanoveni. Ale pripadny preklad „Kicur Sulchan Aruch“ je prace na dlouha leta.

    Nevite nekdo PROSIM, jak pokracuje prace na prvnim cesko-hebrej.slovniku? V r.2011 jsem slysel z PZO,ze se pracuje na tomto slovniku a ze ma vyjit v r.2013. Nevi nekdo neco blizsiho?

Komentáře nejsou povoleny.