Mezinárodní knižní veletrh v Jeruzalémě a prezentace hebrejského překladu novely Jáchyma Topola

Mezinárodní knižní veletrh v Jeruzalémě a prezentace hebrejského překladu novely Jáchyma Topola 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

foto Ministerstvo turismu Izraele
foto Ministerstvo turismu Izraele

Prezident Šimon Peres včera (10.2)  v jeruzalémském kongresovém centru Binyanej hauma zaháji Mezinárodní knižní veletrh.

Prestižní literární cenu letos održel z rukou starosty Jeruzaléma Nira Barekata španělský autor Antonio Muñoz Molina . Kritériem pro udělení ceny je šíření idejí o svobodě jedince ve společnosti. Připomeňme, že tuto prestižní cenu v roce 1985 získal Milan Kundera.

Knižní veletrh potrvá do pátku 15.2. a je možné na něm spatřit více 100 000 vystavených titulů. Součástí veletrhu je také literární kavárna, kde se návštěvníci mohou setkat s autory a jejich překladateli a mnoho dalších doprovodných programů. Veletrh je otevřen široké veřejnosti zcela zdarma.


 

Při příležitosti knižního veletrhu přijel na pozvání Českého centra a Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu  Jáchym Topol, který spolu se svým překladatelem do hebrejštiny Pierre Pe’er Friedmannem představí hebrejský překlad svých novel Kloktat dehet a  Chladnou zemí. Vedle literární kavárny v rámci veletrhu ve čtvrtek 14.2.  v 11 hodin vystoupí Jáchym Topol také v na dvou čteních v pondělí 11.2. 2013 ve 20.00 hodin v knihkupectví Tolaat Sfarim, 9 Kikar Rabin, Tel Aviv a v úterý 12.2.2013 v  19,30 hodin v HaHalalit Gallery, 70 Hayarkon St., Tel Aviv.

V prodeji bude také Topolova novela Kloktat dehet vydaná nakladatelstvím Achuzat Bayit.

Pro nového ředitele Českého centra v Tel Avivu,  Lukáše Přibyla  je to první velká prezentace české kultury v Izraeli. Pomineme-li jeho vlastní tvorbu dokumentaristy věnovanou transportům českých židů převážně do polských ghett – Zapomenuté transporty, která byla v Izraeli prezentována v minulých letech.

 Jachym Topol_Halalit_Invitation