Žháři podpálili sídlo fotbalového klubu Bejtar Jeruzalém

Žháři podpálili sídlo fotbalového klubu Bejtar Jeruzalém 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Bejtar JeruzalémZatím neznámí žháři v noci na dnešek podpálili kanceláře fotbalového klubu Bejtar Jeruzalém. Nikdo nebyl zraněn, ale došlo k velkým škodám na majetku a sbírce trofejí.

Hasiči mají za to, že požár byl vyvolán zápalnými lahvemi hozenými oknem do kanceláře správce klubu Meira Charuše (Meir Harush), který posledních 20 let sbíral historické trofeje a dresy klubu.

Budova je „naše malé muzeum, jsou zde medaile, nejrůznější připomínky naší historie“ uvedl klub a „ti, kdo spáchali tento ohavný čin, nepopsatelně poškodili věci, představující historii Bejtaru, jako jsou poháry, talíře a další memorabilie.“ Útokem byla překročena „červená hranice“ ve vztahu k násilnostem a rasismu, s nímž mezi svými fanoušky bojuje.

Není nicméně jasné, jak přesně velká škoda vznikla, neboť vyhořela jen jedna kancelář a další byly poškozeny „jen“ kouřem a sazemi.

Bejtar Jeruzalém - žhářství 8. 2. 2013

Kdo útok spáchal se zatím neví, podezření ale padá na extremistické fanoušky, kteří se nedokáží přenést přes to, že v klubu dosud čistě židovském mají hrát nově také dva muslimové – hráči z Čečenska Zaur Sadajev a Gabriel Kadijev.

Starosta Jeruzaléma Nir Barkat žhářství odsoudil jako chování nikoliv fanoušků, ale kriminálníků. Ostře se vyslovil také předseda vlády Benjamin Netanjahu, který odmítl násilí jako projev nesouhlasu s angažování čečenských hráčů a označil jej za „ostudné chování.“

Žhářství také může souviset s tím, že jeruzalémský obvodní soud včera obvinil čtyři fanoušky Bejtaru Jeruzalém ve věku od 22 do 24 let z podněcování k rasismu během zápasu s klubem Bnej Jehuda.

Jeruzalémská policie včera oznámila, že chystá proti skupině 30 až 50 ultras Bejtaru, kteří jsou známi jako La Familia, rozsáhlou operaci.

1 komentář u „Žháři podpálili sídlo fotbalového klubu Bejtar Jeruzalém“

Komentáře nejsou povoleny.