Zničil Izrael své odposlechové zařízení v Libanonu?

Ohodnoťte článek

Mezi libanonskými městy Halúsije (Halousieh) a Bidjas (Bidyas), východně od Týru (Súr), došlo předevčírem večer k hlasitému záhadnému výbuchu. Místo obklíčily jednotky Hizballáhu, které vytvořily bezpečnostní kordón, avšak nebylo zřejmé, k čemu došlo.

Včerejší vydání libanonských novin Al Mustaqbal (Budoucnost) uvádí, že na místě se nacházela tajná izraelská odposlechová stanice, po které Hizballáh usilovně pátral.

Jakmile začalo hrozit, že by se zařízení dostalo do rukou islámských teroristů, Izrael jej raketou odpálenou z letadla zničil, tvrdí noviny.

Zpráva o výbuchu je potvrzena z více libanonských zdrojů, stejně jako skutečnost, že Izraelské letectvo v posledním týdnu provádění každodenně nad Libanonem průzkumné lety.

Izrael zprávu nijak nekomentoval.

Libanonský web Daily Star nicméně již předevčírem večer informoval, že podle výsledků šetření bezpečnostních sil a Hizballáhu byl hlasitý výbuch způsobem ohlušujícím granátem. Rychlé popření izraelské odpovědnosti za výbuch vedlo u libanonských médií zaměřených proti Hizballáhu ke spekulaci, že se skutečně jednalo o izraelský úder, ale zničena nebyla tajná odposlechová stanice Izraele, ale právě Hizballáhu.

تفجير جهاز تنصّت في صور – zpráva novin Al Mustaqbal (arabsky)