IDF buduje polní nemocnici na Golanech

IDF buduje polní nemocnici na Golanech 4.40/5 (88.00%) 15 ohodnocení

 img413130Podle informací ze zahraničních zdrojů buduje IDF vojenskou polní nemocnici na Golanských výšinách. Polní nemocnice má sloužit zraněným bojovníkům ze Sýrie, kteří požádají o pomoc v Izraeli. Během posledního měsíce poskytl Izrael lékařské ošetření nejméně jedenácti zraněným v bojích mezi opozičními silami a vojsky Bašára Asada. Ze jedenácti zraněných, kterým byla poskytnuta lékařská péče se již osm vrátilo do Sýrie a tři zbývající zůstali v Izraeli z důvodu vážnosti zranění a potřeby další lékařské péče. Každý případ hospitalizace zraněných Syřanů schvaluje osobně náčelník generálního štábu Beny Gantz. Dva bojovníci (ve věku kolem 30 let) ze Sýrie byli evakuováni do nemocnice Zif v Zfatu a následně převezeni do nemocnice  v Naharyi. Jeden z nich svým zraněním podlehl.

Několik dalších s lehčími zraněními bylo ošetřeno na hranici izraelskými paramediky a byli propuštěni zpět do Sýrie. Všichni pocházejí ze syrské části Golanských výšin. Podle mluvčího IDF byli zranění pod přísnými bezpečnostními opatřeními přijati a ošetřeni vojáky z brigády Golani, kteří nedovolili žádný kontakt se zraněnými, aby byla zachována jejich anonymita a mohli se bez problémů vrátit do Sýrie.

 hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IDF Builds Field Hospital for Syrians in Golan Heights

 

1 komentář u „IDF buduje polní nemocnici na Golanech“

  1. Milosrdný samaritán.
    Áno, takéto konanie je viac ako tisíce popísaných hárkov papiera slovami o mieri. Príklad hodný nasledovania i z druhých strán – nech sa stane!

Komentáře nejsou povoleny.