IDF buduje polní nemocnici na Golanech

IDF buduje polní nemocnici na Golanech 4.40/5 (88.00%) 15 ohodnocení

 img413130Podle informací ze zahraničních zdrojů buduje IDF vojenskou polní nemocnici na Golanských výšinách. Polní nemocnice má sloužit zraněným bojovníkům ze Sýrie, kteří požádají o pomoc v Izraeli. Během posledního měsíce poskytl Izrael lékařské ošetření nejméně jedenácti zraněným v bojích mezi opozičními silami a vojsky Bašára Asada. Ze jedenácti zraněných, kterým byla poskytnuta lékařská péče se již osm vrátilo do Sýrie a tři zbývající zůstali v Izraeli z důvodu vážnosti zranění a potřeby další lékařské péče. Každý případ hospitalizace zraněných Syřanů schvaluje osobně náčelník generálního štábu Beny Gantz. Dva bojovníci (ve věku kolem 30 let) ze Sýrie byli evakuováni do nemocnice Zif v Zfatu a následně převezeni do nemocnice  v Naharyi. Jeden z nich svým zraněním podlehl.

Několik dalších s lehčími zraněními bylo ošetřeno na hranici izraelskými paramediky a byli propuštěni zpět do Sýrie. Všichni pocházejí ze syrské části Golanských výšin. Podle mluvčího IDF byli zranění pod přísnými bezpečnostními opatřeními přijati a ošetřeni vojáky z brigády Golani, kteří nedovolili žádný kontakt se zraněnými, aby byla zachována jejich anonymita a mohli se bez problémů vrátit do Sýrie.

 hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IDF Builds Field Hospital for Syrians in Golan Heights

 

Jedna myšlenka na “IDF buduje polní nemocnici na Golanech”

  1. Milosrdný samaritán.
    Áno, takéto konanie je viac ako tisíce popísaných hárkov papiera slovami o mieri. Príklad hodný nasledovania i z druhých strán – nech sa stane!

Komentáře nejsou povoleny.