Izraelské letecké závody vyhrály v Brazílii kontrakt za 300 milionů dolarů

Izraelské letecké závody vyhrály v Brazílii kontrakt za 300 milionů dolarů 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Izraelské letectvo cvičí tankování za letu
Izraelské letectvo cvičí tankování za letu

Izraelské letecké závody (IAI) vyhrály soutěž na dodávku vzdušného tankovacího systému pro letouny Boeing 767-300 brazilského letectva v objemu 300 milionů dolarů (přibližně 6 miliard českých korun). V soutěži porazily společnosti z USA a Evropy.

Ředitel IAI Yossi Weiss v rozhovoru uvedl, že do soutěží, jako byla ta, kterou vyhrály Izraelské letecké závody, se po celém světě hlásí mnoho společností. IAI jsou vděčné za možnost pracovat s brazilským letectvem a jsou velmi hrdé na to, že předstihly některé z největším leteckým společností světa.

Smlouva o vytvoření systému má hodnotu 300 milionů dolarů s potenciálem dalšího růstu, uvedl Weiss. „Je to víceletý projekt. Pro nás je to velmi důležité vítězství, protože brazilský trh se rozvíjí. V nadcházejících letech bude Brazílie hostit Mistrovství světa (ve fotbale v roce 2014) a Olympiádu (v roce 2016 v Riu de Janeiro).To ukazuje, jak rychle se země rozvíjí a roste. Je pro nás důležité pracovat na takovém místě,“ prohlásil.

„Během tohoto těžkého hospodářského období, a to zejména v leteckém průmyslu, je pro každý nový kontrakt, který Izraelské letecké závody získají, důležitý,“ dodal Weiss.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IAI Wins $300 Million Brazilian Contract.