Lékaři bojují o život 2leté Adele zraněné při arabském útoku

Lékaři bojují o život 2leté Adele zraněné při arabském útoku 1.00/5 (20.00%) 1 ohodnocení

Dvouletá Adele Biton, která byla kriticky zraněna včera večer při útoku na automobil poblíž města Ariel, zůstává ve velmi vážném stavu.

Dívenka a její dvě starší sestry – 6letá Na’ama a 4letá Avigail – jely s matkou v autě, když Arabové začali házet kameny na protijedoucí nákladní auto, což vedlo k tomu, že náklaďák vybočil ze svého pruhu a srazil se s jejich osobním autem.

auto rodiny Bitonovy po srážce s nákladním vozem
auto rodiny Bitonovy po srážce s nákladním vozem

auto rodiny Bitonovy po srážce s nákladním vozem
auto rodiny Bitonovy po srážce s nákladním vozem

Adelle byl zraněna nejvážněji. Její matka, 40letá Adva Biton, má zranění středně závažná až závažná, obě sestry jsou ve středně vážném stavu.

„Dvouletá dívenka je v kritickém stavu. Nevzdáváme se, děláme vše pro její záchranu. Jsme optimističtí,“ sdělil lékař z Beilinsonovy nemocnice.

Adva Biton s dětmi
Adva Biton s dětmi

Bitonova rodina žije v obci Jakir (Yakir) v Samaří.

Jen několik minut před útokem, v jehož důsledku byla zraněny rodina Bitonova, spáchali teroristé obdobný útok na vozidlo, které řídil muž z Eli. Zraněn byl roční chlapeček, naštěstí jen lehce, takže se očekává zotavení.

Při dalších včerejším útoku kameny byla zraněna Aviva Chazan (Aviva Hazan), manželka bývalého poslance Jechiela Chazana (Yehiel Hazan), která žije v Arielu. Střepy z rozbitého skla autobusu, jedoucího do Tel Avivu, jí zasáhly oko.

izraelský autobus zasažený kameny
izraelský autobus zasažený kameny

Včerejší útoky vedly k opakování výzev, aby izraelská armáda brala útoky kameny vážně a změnila pravidla tak, aby vojáci na vrhače kamenů stříleli.

Předseda Samařské regionální rady Geršon Mesika (Gershon Mesika) po útocích uvedl, že „pokřivený politika, která nepovažuje útoky kameny za terorismus, ale za výtržnictví, je naprosto nemorální. V posledních dvou měsících jsou útoky častější a nereagovalo se na ně kvůli omezením, kterými politici svázali Izraelské obranné síly. Je čas pochopit, že kameny mohou zabít. Házení kamenů musí být považováno výlučně za terorismus.“

Izraelské obranné síly mezitím zadržely 10 podezřelých z útoku na rodinu Bitonovu.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článků Doctor’s Fight for 2-Year-Old Adelle’s LifeFormer MK’s Wife Also Hurt in Rock Terror AttackBaby Critically Hurt in Apparent Rock TerrorIDF Arrests Suspects in Near-Fatal Rock Attack.

2 komentáře u „Lékaři bojují o život 2leté Adele zraněné při arabském útoku“

Komentáře nejsou povoleny.