Abbás obviňuje Izrael a předsedu vlády za smrt teroristy trpícího rakovinou

Abbás obviňuje Izrael a předsedu vlády za smrt teroristy trpícího rakovinou 3.56/5 (71.11%) 9 ohodnocení

img409582V prohlášení, které vydal Mahmúd Abbás prostřednictvím svého mluvčího Nabila Abu Rodeiny obvinil Izrael a jmenovitě předsedu vlády ze smrti teroristy Maisary Abu Hamdiyeho, který ve věku 64 let zemřel  v izraelské nemocnici Soroka v Beer Ševě v důsledku rakoviny hrtanu.

Označil jej jako mučedníka, který padl v důsleku izraelské okupace. Qadura Fares přeseda Klubu vězňů v Ramalláhu také označil Izrael a izraelskou vězeňskou správu jako  odpovědné za smrt teroristy. Stejně se vyjádřil i mluvčí OOP když označil smrt teroristy jako zločin proti humanitě.

Abu Hamdiyeh byl odsouzen a  uvězněn v roce 2002 na doživotí za přípravu sebevražedného atentátu v jeruzalémské kavárně Katif. Při atentátu naštěstí došlo k „technickému problému“ a terorista nedokázal nálož odpálit.

Podle informace Vězeňské správy byl zahájen proces předčasného propuštění z humanitárních důvodů, ale Abu Hamdiye zemřel v nemocnici dříve. Rakovina hrtanu byla diagnostikována před devíti měsíci a léčba byla neúspěšná.

Na protest proti smrti teroristy v izraelské nemocnici začaly  ve věznicích Ketziot, Nafcha, Ramon a Eshel k vzpoury vězňů, které ale má vězeňská správa pod kontrolou. Podle dalších informací mají dnes ve středu vězňové z Palestinské autonomie a další jako výraz protestu odmítnout  jedno denní jídlo.

 Včera večer došlo v Jeruzalémě také k demonstracím při kterých byly páleny pneumatiky a napadáni izraelští policisté. Policie ale dokázala tyto pokusy o rozvíření další vlny intifády zlikvidovat.  img413923

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Abbas Blames Netanyahu for Terrorist’s Cancer Death

 

 

9 komentářů u „Abbás obviňuje Izrael a předsedu vlády za smrt teroristy trpícího rakovinou“

  1. Abu Hamdi byl ,jak říkají jeho souvěrci, very honest man. Proto, je odporné po něm chtít, aby zemřel na rakovinu v nemocnici, kde okolo něj poletovaly ty odporné bílé vrány izraelské sestřičky. Chtěl trpět jako mučedník, protože jaká trapnost, v té kavárně to nevyšlo. A taková krásná smrt by to byla. A těch mrtvých ošklivých lidí okolo, holky s klukama, kluci s klumama a holky s holkama, některý dokonce v tričkách bez rukávů…nebo i třeba něco horšího. Kdyby aspoň mohl nemocen nadávat na poměry doma ve své vesnici. Vnuci by seděli u něj, na kolenou samopaly, přísahali, že se pomstí za jeho smrt…..plakali by, hoši citliví.
    Je to lidská tragedie, ale nemoc je v jejich mozcích a v jejich duších. To ostatní je život.

    1. Zdravim, muj priteli. Jestlize nektery very honest Palestinian or other man povazuje za krasnou smrt rozprsknout se na desitky ohorelych kousku a a nechat se sesbirat do ilgelitoveho pytle, necht si poslouzi. Ale at se s temi vybusninami kolem tela odebere na to pole nad jezerem nebo nekam jinam a nebere s sebou na onen svet jine lidi.

  2. Moment, takze ja to shrnu : palestinsky terorista, co sam sebe zove islamskym mucednikem, hodla vyhodit do vzduchu desitky nevinnych lidi. Potom onemocni rakovinou, leci se ve spickove izraelske nemocnici na statni utraty, v pohode se odebere na onen svet obcovat se sedmdesati cernookymi pannami ve zvracenem islamskem raji – a Abbas bude jeste pastikovat? Meli ho nechat bez pomoci chcipnout ve vezenske cele, oni by si to aspon nekteri jeho kolegove priste rozmysleli.

    1. To co předvádí Abbás je klasická ukázka matení pojmů. Ale jim to nevysvětlíš. Vstřícnost kohokoli obecně a Izraele zejména považují za slabost, jednat se s nimi nedá. Vůbec nechápu, proč si Schwarzenberg zve na návštěvu kolegu ze státu (pomiňme, zda je to stát či nikoli) který za svůj první cíl pokládá likvidaci jiného státu 🙁 .

  3. Cela tato zalezitost dokazuje, ze Abbas skutecne neni clovek, s nimz by se mel vest dialog o uzavreni miru, o samotnem uzavreni miru ani nemluve.

Komentáře nejsou povoleny.