Izraelská televize i24news začne vysílat zprávy anglicky, francouzsky a arabsky

Izraelská televize i24news začne vysílat zprávy anglicky, francouzsky a arabsky 4.70/5 (94.00%) 10 ohodnocení

i24newsLetos v létě by měl začít vysílat „zprávy ze srdce Blízkého východu“ v angličtině, francouzštině a arabštině nový izraelský televizní kanál i24news.

Informaci o ambiciozním projektu, který chce být konkurencí známým zpravodajským kanálům jakými jsou Al-Džazíra nebo France 24, přinesly dnes světové agentury.

Studia se nacházejí v přístavu v Jaffě, jižně od Tel Avivu.

„Písmeno ‚i‘ bylo vybráno jako zástupce řady témat a hodnot tohoto kanálu: mezinárodní (international), informace, nezávislý (independent), individuální, inovativní, interaktivní, atd. Číslo 24 samozřejmě představuje koncept vysílání 24/7 (tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu),“ uvádí prohlášení na webu televize.

Současně se zahájením televizního vysílání bude v týchž jazycích spuštěn web na adrese www.i24news.tv.

Programovou produkci budou mít na starosti izraelští televizní manažeři, zejména Chajm Slucky (Haim Slutzky), producent Kanálu 8 izraelské televize.

Kanál bude částečně financovat francouzsko-izraelský podnikatel a telekomunikační magnát Patrick Drahi.

Generálním ředitelem bude Frank Melloul, bývalý poradce francouzského ministerstva zahraničí pro strategické záležitosti, bezpečnost a odzbrojení, bývalý poradce francouzského premiéra pro komunikaci a vztah s tiskem a také novinář zpravodajské televize France 24. Ten dnes označil televizi  i24news „vysílající z přístavu Jaffa, symbolu rozmanitosti“ za „nového hráče“, který „překlene mezery a přinese nový pohled na zprávy a izraelskou společnost ve všech jejích aspektech.“

i24news, la nouvelle chaîne TV israélienne en français, bientôt sur les ondes… – zpráva webu JSS News (francouzsky)

ערוץ החדשות הבינלאומי של פטריק דרהי יעלה לאוויר בקיץ – zpráva webu Globes (hebrejsky)

Jedna myšlenka na “Izraelská televize i24news začne vysílat zprávy anglicky, francouzsky a arabsky”

  1. No uvidime. Ale uz je NUTNE postavit Al-Dzazire a Al-Arabii nejakou smysluplnou konkurenci a vyvazit jejich „vyvazene“ zpravodajstvi a hlavne pusobit do celeho sveta. Obcas Al-Dzazira nechava promluvit ve svych poradech i „druhou stranu“(tedy nas), ale uz to neni ta sama Al-Dzazira, co byvala v pocatcich sveho pusobeni. Objektivitu si i ponechava, ale jen u zprav, ktere Arabsky svet nijak nepali.

Komentáře nejsou povoleny.