Izraelský Arab dostal 7 let za špionáž pro Hizballáh, včetně spiknutí proti prezidentu Izraele

Izraelský Arab dostal 7 let za špionáž pro Hizballáh, včetně spiknutí proti prezidentu Izraele 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

Hizballáh
Hizballáh

Haifský obvodní soud včera odsoudil izraelského Araba Milada Chatíba (Milad Hatib) z vesnice Madžd el Krum (Majd el Krum) v Galileji k 7 letům vězení za pomoc teroristické libanonské organizaci Hizballáh (Alláhova strana), která je nástrojem Íránu v regionu.

Chatíb podepsal dohodu u uznání viny, v jejímž rámci se přiznal ke kontaktu se zahraničním agentem, spiknutí s cílem pomáhat nepříteli během války a poskytování informací ilegální organizaci. Hizballáhu poskytoval informace o bezpečnostních opatřeních během návštěvy izraelského prezidenta Šimona Perese (Shimon Peres) v Madžd el Krum a vyzvídal u vojenských zařízení.

K práci pro Hizballáh byl Chatíb naverbován občanem Dánska, s nímž se sešel v Turecku. Byl požádán o sbírání informací o strategických místech a o arabských osobnostech, které mají vztahy se sionistickými stranami. Soudci v rozsudku uvedli, že „obžalovaný souhlasil se sběrem informací s vědomím, že jeho skutky pomohou organizaci, které vede válku proti Izraeli, a činil tak s úmyslem jí v tom pomoci.“

V červenci 2012 odjel Chatíb do Turecka, aby se sešel se svým kontaktem, s mužem jménem Barhan, a předal mu podrobnosti o umístění vojenské základny s tajným skladem zbraní, dvou zbrojních továren a opevněných skladů zbraní. Navíc poskytl informaci o arabském veřejném představiteli, který často hostí vyšší vládní představitele.

Byl požádán, aby změřil vzdálenosti od svého domu na tato místa, pořídil fotografie strategických míst a shromáždil informace o bezpečnostních opatřeních na ochranu různých představitelů. Se shromažďováním informací souhlasil, ale nechtěl si od Barhana vzít kameru, protože se bál, že bude chycen.

Chatíb shromáždil informace o návštěvě prezidenta Perese v Madžd el Krum v srpnu 2012 včetně počtu příslušníků bezpečnosti přidělených k prezidentově ochraně, počtu vozidel v autokoloně a bezpečnostních opatřeních.

Šimon Peres během této návštěvy prohlásil, že se „stydí“ za Židy, kteří v Jeruzalémě provedli to, co tisk označil za „pokus o lynčování“ Araba.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Hizbullah Agent who Plotted against Peres gets 7 Years in Jail.