„Židovský terorista“ Jack Teitel odsouzen k dvojnásobnému doživotí a 30 letům

„Židovský terorista“ Jack Teitel odsouzen k dvojnásobnému doživotí a 30 letům 4.67/5 (93.33%) 12 ohodnocení

Jack Teitel u soudu 16. 1. 2013
Jack Teitel u soudu 16. 1. 2013

Jaakov Teitel (Yaakov „Jack“ Teitel), přezdívaný „židovský terorista“, byl dnes za dvojnásobnou vraždu a tři pokusy o vraždu odsouzen k dvojnásobnému trestu doživotního vězení a 30 letům vězení navíc.

V USA narozenému Teitelovi bylo současně nařízeno zaplatit obětem odškodné ve výši 560.000 šekelů (tj. přibližně 2,8 milionu českých korun).

Izraelský Nejvyšší soud před třemi měsíci rozhodl, že Teitel nese plnou odpovědnost za své jednání a nemůže se hájit duševní poruchou. Soudci uvedli, že Teitel se choval násilnicky jak k lidem, tak ke zvířatům dávno předtím, než spáchal vraždy, za něž byl odsouzen.

„Je jasné, že měl z těchto násilností velkou radost,“ uvedli soudci, kteří jako důkaz toho, že vrah nebyl motivován duševní nemocí, zmínili „přesné plánování a vysokou sofistikovanost“, které Teitel projevil, a absencí dřívější psychiatrické anamnézy.

Jaakov „Jack“ Teitel byl uznán vinným z vražd dvou palestinských Arabů v roce 1997, bombového útoku proti křesťanské rodině v Arielu, bombového útoku proti krajně levicovému profesorovi Zevu Sternhellovi a z dalších skutků. Ke všem se v rámci dohody o uznání viny přiznal.

Teitel se přiznal také k dalším útokům včetně vražd dvou policistů a fatálního střelného útoku na homosexuální centrum v Tel Avivu, ale policie zjistila, že tyto zločiny nespáchal.

Jack Teitel je jedním z velmi malé skupiny Židů, kteří byli odsouzeni za terorismus proti Arabům v zemi, kde jsou Araby proti Židům ročně spáchány tisíce teroristických útoků.

Jedna myšlenka na “„Židovský terorista“ Jack Teitel odsouzen k dvojnásobnému doživotí a 30 letům”

  1. I ta posledni veta je spravna, ale nemuzeme se chovat stejne jako Arabove a proto jsem rad, ze dostal, kolik dostal. NESMIME se za ZADNOU CENU snizit na jejich uroven i kdyz nas to bude stat jeste hektolitry krve, takova totiz bude cena.

Komentáře nejsou povoleny.