Cvičení civilní obrany v Izraeli

Cvičení civilní obrany v Izraeli 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

img243960Obyvatelé Izraele dnes ve 12.30 slyšeli sirény, které připomněly, že žijí v zemi, kde je třeba být připraven na vše. Sirény jsou pouze jednou součástí z celostátního cvičení civilní obrany, které začalo dnes  a potrvá do středy. Od obyvatel se očekává, že se půjdou schovat do krytů a vyčkají tam 10 minut. Sirény se znovu ozvou ještě jednou dnes večer v 19.05.

Letošní cvičení simuluje napadení nekonvenčními zbraněmi. Po Druhé libanonské válce, kdy se ukázalo, že ne všechny kryty jsou ve stavu v jakém by měly být, a ne všichni obyvatelé vůbec vědí, kde je nejbližší kryt do něhož se mají schovat, rozhodlo vedení civilní obrany v rámci IDF každoročně taková cvičení pořádat. 

V zemi jakou je Izrael platí více, než kdekoli jinde, že stěstí přeje připraveným, proto toto cvičení také nikdo nebere na lehkou váhu.

 hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku  War Drill: Second Siren to Sound at 7:05 P.M.

 

3 komentáře u „Cvičení civilní obrany v Izraeli“

  1. Napadení nekonvenčními zbraněmi – jak to, že nemá voják na nosítkách nasazenou plynovou masku a další IPCHO?! Dělejte s tím něco!

Komentáře nejsou povoleny.