Izraelská vláda rozhodla o posílení Jeruzaléma

Izraelská vláda rozhodla o posílení Jeruzaléma 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

Jeruzalémská bránaIzraelská vláda na svém předvčerejším zasedání, krátce před oslavami Dne Jeruzaléma, které se budou konat dnes večer a během zítřka, schválila kroky, které mají izraelské hlavní město posílit.

Vzniknout mají nové akademické instituce, rozvíjeny mají být některé z jeruzalémských čtvrtí a bude podpořena výstavba dostupného bydlení.

Podle rozhodnutí vláda vyčlení pozemky pro založení a rozšíření akademických institucí ve městě, přičemž pozemky budou prodávány bez výběrového řízení a za nižší než tržní ceny. Mezi institucemi, které budou moci rozšířit stávající sídla nebo postavit nové objekty budou Akademie umění Bezalel (Bezalel Academy for the Arts) and Technologická vysoká škola Machon Lev (Machon Lev Technological College), stejně jako řada muzeí, včetně Muzea Biblické země (Bible Lands Museum) a Přírodovědeckého muzea (Nature Museum).

Další rozhodnutí se týká dlouhodobého plánu rozvoje vstupu do Jeruzaléma, konkrétně oblasti u Binjanej Hauma (Binyanei Ha’uma, Jeruzalémského mezinárodního kongresového centra). Plán, zahrnující výstavbu přibližně 55.000 metrů čtverečních (5,5 hektarů) zábavních a rekreačních prostor, se nicméně zdržel kvůli sporům s několika soukromými vlastníky, kteří odmítají nabídky na prodej nebo směnu svých pozemků. V rámci Úřadu předsedy vlády nyní vznikne zvláštní pracovní skupina, která bude s vlastníky jednat a zajistí pokračování realizace projektu.

Rozhodnutí ocenil ministr bydlení a výstavby a předseda Izraelské pozemkové správy Uri Ariel. „Není lepší čas k rozhodnutí, které posílí status města a přinese mu více akademických institucí, aktivity, turismu a prosperity, než je Den Jeruzaléma. Budu pracovat na tom, aby se hlavní město Izraele nadále rozvíjelo ku prospěchu všech Izraelců,“ dodal.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Government Decisions to Strengthen Jerusalem.