Nad severním Izraelem vyhlášena bezletová zóna pro civilní letadla

Nad severním Izraelem vyhlášena bezletová zóna pro civilní letadla 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

dopravní letadlo
dopravní letadlo (ilustrační foto)

Izraelské obranné síly včera rozhodly v souvislosti s napětím na syrského hranici o uzavření vzdušného prostoru nad severním Izraelem pro civilní letecký provoz. Podle zpráv Kanálu 2 izraelské televize byly lety společnosti Arkia mezi Haifou a Ejlatem zrušeny do 9. května.

Jak informuje Maariv jde o druhý případ během posledních několika měsíců, kdy byla z bezpečnostních důvodů vyhlášena nad Haifou bezletová zóna.

Dva údery Izraelského letectva na vojenské cíle v Sýrii v posledních třech dnech označil náměstek syrského ministra zahraničí Fajsal al-Mekdad (Feisal al-Mekdad) za „vyhlášení války“, zjevně přitom ignorují, že obě země se ve válečném stavu nacházejí od roku 1948, kdy Sýrie zaútočila na nově vzniklý Stát Izrael a pokusila se jej zničit.

Jedna myšlenka na “Nad severním Izraelem vyhlášena bezletová zóna pro civilní letadla”

  1. Nechť CAHAL vlítne do Sýrie ještě efektivněji a ještě víckrát. Nebo se to syrské svinstvo přelije přes hranice našeho státu. Ani jedna ze stran syrského konfliktu není bez podezření z používání chemických zbraní, konkrétně sarinu. Když to dokážou ta prasata nasazovat vzájemně proti sobě,
    (viz http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-22424188 ),
    pak tím spíše proti naší kvetoucí zemi. Předpokládám, že strýček Obama nám ponechá volnou ruku, když nechce, aby bota amerického vojáka vkročila na syrskou půdu.

Komentáře nejsou povoleny.