Německý ministr zahraničí Westerwelle v Izraeli a Palestině – Palestinské správě

Německý ministr zahraničí Westerwelle v Izraeli a Palestině – Palestinské správě 4.50/5 (90.00%) 10 ohodnocení

img422074Německý ministr zahraničí Guido Westerwelle přijíždí na návštěvu Izraele, v pátek se setká s představiteli Izraele a během sobotní návštěvy v Rammaláhu se bude pokoušet najít pozorné posluchače, kteří uslyší na americké mírové návrhy. Podle AFP řekl ministr Westerwelle Mahmoudu Abbásovi během telefonického rozhovoru ve středu, že Německo bezvýhradně podporuje americkou iniciativu mírových jednání mezi Izraelem Palestinskou správou.Westerwelle se setká s izraelským předsedou vlády Binjaminem Netanjahuem a prezidentem Shimonem Peresem. S nimi bude také jednat o otázkách konfliktu v Sýrii a íránském jaderném programu.V sobotu se také sejde s úřadujícím předsedou vlády Salamem Fayyadem, který minulý měsíc rezignoval, ale dosud nebyl jmenován jeho nástupce.

Na své cestě po Středním východě bude německý ministr zahraničí pokračovat do Alžírska, kde se setká se svým protějškem Mouradem Medelcem a v neděli jej přime předseda vlády Abdelmalek Sellal, v Alžíru se také uskuteční diskuse se studenty o konfliktech v arabském světa a v Mali.

Ke konci měsíce je v Izraeli opět očekáván státní tajemník USA John Kerry.

 

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku German FM Travels to Mideast to Boost US Peace Initiative