Orgány utopeného dítěte zachránily život 3 jiných

Orgány utopeného dítěte zachránily život 3 jiných 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

Itaj Rabinovič
tragicky zemřelý Itaj Rabinovič

Orgány 3letého Itaje Rabinoviče (Itay Rabinovich), který se minulý týden utopil, zachránily životy tří jiných dětí, informoval Jisrael HaJom (Yisrael Hayom, Izrael dnes).

Itajova játra byla transplantována 6letému dítěti, ledviny pak 9letému a 17letému. Všechny tři operace proběhly v Schneiderově dětské nemocnici v Petach Tikvě a všechny tři děti jsou ve stabilizovaném stavu.

Itajovy rohovky byly navíc v nemocnici Ichilov implantovány dvěma mužům ve věku 56 a 59 let a pomohly jim zachránit zrak.

Itajovi rodiče Noam a Tamar byly o úspěšném darování orgánů informováni předevčírem. Rodina poté vydala prohlášení, v němž uvádí: „Rodina se dozvěděla o úspěšných transplantacích a přeje příjemcům orgánů a jejich rodinám zdraví a štěstí.“

Lidé blízcí rodině sdělili, že rodiče byly zprávou o transplantaci velmi pohnuti a byli velmi šťastní, že darování orgánů pomohlo pěti lidem.

Itaj se topil v soukromém bazénu při plavání s rodinou. Ve vážném stavu byl převezen na jednotku intenzivní péče dětského oddělení nemocnice Ichilov a po třech dnech zemřel.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Toddler’s Organs Save 3 Children.