Ronald Lauder znovuzvolen prezidentem Světového židovského kongresu

Ronald Lauder znovuzvolen prezidentem Světového židovského kongresu 4.64/5 (92.73%) 11 ohodnocení

Ronald Lauder
Ronald Lauder

Světový židovský kongres včera v Budapešti na svém 14. plenárním shromáždění zvolil na další 4 roky prezidentem Ronalda S. Laudera, který v čele organizace stojí od roku 2007. Miliardář a filantrop neměl protikandidáta.

Výkonným viceprezidentem byl zvolen Robert Singer, pokladníkem Chella Safra, předsedou správní rady baron David René James de Rothschild, předsedou Politické rady Moshe Kantor a politickým spolupředsedou Mervyn Smith.

Výsledky sdělil bývalý generální tajemník Kongresu Michael Schneider několik hodin poté, kdy představitelé více než stovky židovských obcí z celého světa odevzdali své hlasy.

Ronald S. Lauder je aktivním členem celé řady židovských organizací a je podílí se na vedení například Jewish Heritage Council (Rady židovského dědictví), International Society for Yad Vashem (Mezinárodní společnosti Jad VaŠem), United States Holocaust Memorial Council (Rady vzpomínky na holokaust USA) a Jewish Theological Seminary (Židovského teologického semináře). Stojí také v čele World Jewish Restitution Organization (Světové židovské restituční organizace) a Ronald S. Lauder Foundation (Nadace Ronalda S. Laudera), kterou založil a která podporuje budování židovského života ve střední a východní Evropě.

Republikán a za vlády prezidenta Ronalda Reagana velvyslanec USA v Rakousku podporuje v Izraeli stranu Likud a koncem 90. let byl neoficiálním vyslancem premiéra Netanjahua při neúspěšných izraelsko-syrských mírových jednáních.

Majetek syna Estee Lauder odhadl letos v březnu Forbes na 3,6 miliardy dolarů. Ronald Lauder podniká v oblasti médií – v Izraeli vlastní televizní Kanál 10 a zpravodajský web Nana, ve střední a východní Evropě pak založil a spoluvlastní televizní stanice sítě CME, do níž v České republice patří skupina Nova a na Slovensku televize Markíza, Doma, Dajto a Floor, jakož i řada dalších stanic v Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku a Slovinsku.