Výstava Kadiš od 5. do 18. června

Výstava Kadiš od 5. do 18. června 4.93/5 (98.67%) 15 ohodnocení

titul_czPočátek června bude z hlediska kulturně – židovského velmi intenzivní, proto s jistým předstihem přinášíme informaci o některých akcích, které by našim čtenářům neměly uniknout.

Jak jsme již informovali proběhne na Nádraží Bubny výstava, která připomíná počátek tragické cesty českých židů do inferna koncentračních a vyhlazovacích táborů. Vernisáž výstavy začíná stejně jako cesta těch, kteří ji šli nedobrovolně od místa bývalého výstaviště. Můžeme si představit pohledy zpoza záclon okolních domů. Nemůžeme si představit pocity těch na ulici ani těch za záclonami. Můžeme jen v duchu modlitby Kadiš usilovat o to, aby se nikdy nic tak strašného neopakovalo. Aby si již nikdy nikdo nedovolil nikam napsat alibistická slova …. odcestovala s židovským transportem …. protože všichni ti kdo nádražím Bubny prošli do vlaků s cílem velmi známým, byli záludně podvedeni, odvlečeni a následně úkladně zavražděni anebo zmrzačeni, na těle i na duši.

Výstava potrvá poměrně krátce a to od 5. do 18. června od 14 do 18 hodin. Školy mohou rezervovat prohlídku mimo tyto hodiny na adrese rezervace@pspbubny.cz. Vstup je volný, proto jediná investice je čas, který místo květiny můžeme věnovat památce těch, kteří na nádraží a celou cestu šli nedobrovolně.

text