Benjamin Netanjahu: Izraelci se k mírové smlouvě vysloví v referendu

Benjamin Netanjahu: Izraelci se k mírové smlouvě vysloví v referendu 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

jednání izraelské vlády 30.6.2013
jednání izraelské vlády 30.6.2013

Izraelci budou mít možnost vyjádřit se v referendu k jakékoliv budoucí mírové dohodě s Palestinskou správou, oznámil dnes při pravidelném zasedání vlády premiér Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu).

„Nedojde k diplomatické dohodě, které by ohrožovala bezpečnost Izraelců a jsem přesvědčen, myslím, že je nezbytné, aby jakákoliv dohoda, pokud jí dosáhneme, byla předložena k rozhodnutí lidu,“ prohlásil.

„Izrael je připraven na okamžité jednání bez předběžných podmínek,“ uvedl Netanjahu.

„Neklademe žádné překážky obnovení jednání o konečné dohodě a mírové smlouvě mezi námi a Palestinci,“ pokračoval. Dodal nicméně, že „jsou věci, na nichž budeme během jednání silně trvat, a to především bezpečnost.“

Benjamin Netanjahu v poslední době absolvovat sérii jednání s ministrem zahraničí USA Johnem Kerrym, který se snaží dostat Izrael a Palestinskou správu zpět k jednacímu stolu.

Netanjahu opakovaně prohlašuje, je ochoten jednat kdykoliv, bez předběžných podmínek. Naopak předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás i nadále trvá na několika předběžných podmínkách, bez jejichž splnění jednat nechce, mimo jiných na úplném zmrazení židovské výstavby v obcích východně od hranice příměří z roku 1949 mezi Izraelem a Zajordánskem.

דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה – oznámení na webu Úřadu předsedy vlády (hebrejsky)

3 komentáře u „Benjamin Netanjahu: Izraelci se k mírové smlouvě vysloví v referendu“

  1. Jakou mírovou smlouvu? S kým? S někým jehož cílem je zničit stát Izrael? S někým, komu nedělá problém vraždit civilisty, podřezávat krk nemluvňatům?! O čem to ti pánové mluví? Co je to za pohádku? Neznám ji.

Komentáře nejsou povoleny.