Apokalyptický film World War Z pohoršuje propalestinské diváky

Apokalyptický film World War Z pohoršuje propalestinské diváky 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

World War ZHollywoodský trhák World War Z (Světová válka Z), vykreslující celosvětovou apokalypsu způsobenou proměňováním lidí na „živé nemrtvé“, se stal dalším důvodem k protiizraelské kritice. Podle řady stoupenců palestinských Arabů je film svým vyobrazením Izraele, jako jedné z mála zemí světa, kterou zombie ihned neovládnou, jasně proizraelsky zaměřen.

World War Z
World War Z, scéna ze zdí

Hlavní postavou filmu je zaměstnanec OSN Gerry Lane, jehož hraje Brad Pitt, bojující proti epidemii zombie, jež zahubila většinu obyvatel světa.

Propalestinské diváky zejména rozhořčuje scéna, která ukazuje jak hordy zombií jsou zpomaleny masivní zdí, která obklopuje Izrael. Zeď považují za paralelu se skutečně existující bezpečnostní bariérou, která odděluje „vnitřní Izrael“ od většiny Judeje a Samaří a brání pronikání palestinských arabských teroristů.

Jiní diváci nicméně vyobrazení zdi považují za ironickou nadsázku nebo dokonce poselství o nutnosti židovsko-arabské spolupráce, protože ve filmu využívají možnosti ukrýt se za zdí jak izraelští Židé, tak Arabové.

Skutečně existující bezpečnostní bariéra není zdaleka celá ve formě zdi, ale na řadě míst se jedná o plot, který by proti zombiím nebyl tak účinnou ochranou jako je obří zeď ve filmu.

Světová válka Z / World War Z (2013) – informace o filmu na webu Česko-slovenské filmové databáze

4 komentáře u „Apokalyptický film World War Z pohoršuje propalestinské diváky“

  1. už zase pláčou? 😀 bude protestní nóta v OSN, či Abbas zahrne do svých podmínek k jednání zakázat tenhle film? … jak stupidní ta arabská entita je …

Komentáře nejsou povoleny.