V Egyptě vydány zatykače na vůdce Muslimského bratrstva

V Egyptě vydány zatykače na vůdce Muslimského bratrstva 5.00/5 (100.00%) 19 ohodnocení

Mohamed Badie
Mohamed Badí

Egyptský nejvyšší státní zástupce Hišám Barakat (Hisham Barakat) vydal včera zatykače na 9 vysokých představitelů Muslimského bratrstva, včetně vůdce islamistické organizace Muhameda Badího (Mohammed Badie). Oznámila to egyptská státní tisková agentura MENA.

Zatykače jsou odůvodněny tím, že vůdcové Bratrstva „nařídili ozbrojeným skupinám přerušit silnice a hrozili násilím ve městě Kaljúb (Qalyub), šířili násilnosti a ohrožovali veřejný zájem.“

K vydání příkazu k zatčení došlo dva týdny poté, kdy egyptští státní zástupci vyzvali k zatčení Badieho v reakci na nedávné nepokoje Muslimského bratrstva, formálně však z toho důvodu, že Badie rámci revoluce proti prezidentu Husnímu Mubárakovi před dvěma a půl roky nezákonně uprchl z vězení.

Generál Abdel Fatáh al- Sisi, velitel egyptské armády a vicepremiér vlády, která se dostala k moci po sesazení prezidenta Mohameda Mursího vojenským převratem 3. července, včera vyzval občany, aby vyšli do ulic na podporu ozbrojených sil a čelili tak demonstracím Muslimského bratrstva proti převratu.

Sesazený prezident Mursí je od převratu držen armádou na neznámém místě.