Hamas odmítl mírová jednání s Izraelem i Abbásovo oprávnění jednat za „palestinský lid“

Hamas odmítl mírová jednání s Izraelem i Abbásovo oprávnění jednat za „palestinský lid“ 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

znak Hamasu

Teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas) ovládající Gazu striktně odmítlo oznámení o obnovení mírových jednání mezi Izraelem a Palestinskou správou. Kromě obvyklé rétoriky také z důvodu absence legitimity Mahmúda Abbáse jednat jménem palestinských Arabů.

„Hamas odmítá Kerryho oznámení o návratu k jednáním a považuje návrat Palestinské správy k jednáním s okupanty v rozporu s národním konsensem,“ prohlásil hned předevčírem mluvčí Hamasu Sami Abú Zuhrí.

Abú Zuhrí dále prohlásil, že Mahmúd Abbás stojící v čele rivalského hnutí Fatáh a titulující se jako „prezident“, resp. „předseda“ Palestinské správy nemá právo jednat jménem „palestinského lidu“ (čímž terorista myslel palestinské Araby).

Stejně se vyjádřil i mluvčí vlády Hamasu v Gaze Iháb al-Ghassín, který uvedl, že „kdokoliv jedná za lid, kterým není vybrán, jedná jen sám za sebe. Palestinský lid to nepřijme.“

Oba hamasnici tím upozornili na skutečnost, že volební období Mahmúda Abbáse v čele Palestinské správy vypršelo v roce 2009 a od té doby se tento „umírněný Palestinec“ ve funkci drží bez voleb nelegitimně na základě dekretu, který sám vydal.