Izraelský premiér odmítl diktát Evropské unie (+ video)

Izraelský premiér odmítl diktát Evropské unie (+ video) 5.00/5 (100.00%) 34 ohodnocení

Benjamin Netanjahu k vměšování Evropské unie
Benjamin Netanjahu k vměšování Evropské unie

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu včera odpoledne ve svém úřadu v Jeruzalémě konzultoval postoj Izraele na rozhodnutí Evropské unie „přidat do budoucna podmínky ke kontaktům mezi EU a Státem Izrael.“

Premiér jednal s ministryní spravedlnosti a předsedkyní strany Tnua (Hnutí) Cipi Livni (Tzipi Livni), ministrem hospodářství a předsedou strany Bajit Jehudi (Židovský domov) Naftalim Benetem (Naftali Bennett) a náměstkem ministra zahraničí Zeevem Elkinem.

Předseda vlády Netanjahu po konzultacích uvedl: „Očekával bych, že ti, kdo skutečně chtějí mír a stabilitu v regionu, budou o této věci jednat po vyřešení naléhavějších regionálních problémů jako je občanská válka v Sýrii nebo snaha Íránu o získání jaderných zbraní. Jako premiér Izraele nedovolím, aby byly poškozeny stovky tisíc Izraelců, kteří žijí v Judeji a Samaří, na Golanských výšinách a v Jeruzalémě, našem sjednoceném hlavním městě. Nepřijmeme žádný vnější diktát našich hranic. Tato záležitost bude vyřešena jen přímými jednáními mezi stranami.“

ראש הממשלה נתניהו בעקבות הכוונה להוסיף בעתיד תנאים להתקשרויות בין האיחוד האירופי למדינת ישראל – prohlášení na webu Úřadu předsedy vlády (hebrejsky)

PM Netanyahu Comments on Intention to Add Conditions on Contacts between the EU and Israel in the Future – prohlášení na webu Úřadu předsedy vlády (anglicky)