Ozbrojený lupič ukradl Lvu Levievovi diamanty za 2,7 miliardy korun

Ozbrojený lupič ukradl Lvu Levievovi diamanty za 2,7 miliardy korun 4.55/5 (90.91%) 11 ohodnocení

diamant
diamant (ilustrační foto)

Aktualizováno 29. 7. 2013 o výši škody.

Drzý lupič ukradl včera izraelskému miliardáři Lvu Levievovi diamanty a šperky v hodnotě 103 milionů euro, tedy přibližně 2,7 miliardy českých korun. Původně se hovořilo o škodě „jen“ okolo 40 milionů euro, tedy přibližně 1 miliardy českých korun. Ke krádeži došlo v hotelu Carlton v Cannes na francouzské Riviéře, kde byly cennosti prezentovány na výstavě výjimečných diamantů a šperků.

K loupeži došlo až neuvěřitelným způsobem – během odpoledne maskovaný ozbrojenec vstoupil do hotelu a vynutil si vydání cenností, zabalených v kufru, a s kufrem v ruce pak uprchl. Loupež se obešla bez střelby, mrtvých či raněných. Podle všeho měl zločinec v hotelu komplice.

Policie ihned zahájila pátrání. Cena odcizených diamantů a šperků je jen odhadovaná, nepotvrdila ji ani policie ani Lev Leviev.

Je smutnou ironií, že zločin proběhl v hotelu, kde se odehrává děj jednoho z nejslavnějších filmů o krádeži diamantů – filmu Alfreda Hitchcocka Chyťte zloděje (To Catch a Thief) z roku 1955.

K obdobné, i když rozsahem mnohem menší krádeži šperků, vystavovaných na téže výstavě, došlo v hotelu Carlton již v květnu během filmového festivalu. Hodnota tehdy odcizených cenností se odhaduje na nanejvýš 3 miliony euro, tj. okolo 75 milionů korun.