Terorista Abu Rida obviněn

Terorista Abu Rida obviněn 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

gaza-rockets-terror-640x422V pátek 19. července byla policií na Krajském soudu v Beer Ševě podána žaloba na 34letého Waila Hassana Abu Ridu, obyvatele Chan Junis v Pásmu Gazy, o němž naše redakce informovala čtenáře již 14. července. Abu Rida, který byl zhruba před měsícem zatčen izraelskými bezpečnostními složkami na Sinaji, byl podle obžalovacího spisu shledán vinným ve 36 bodech obžaloby.

Obžaloba viní Abu Ridu z členství v teroristických organizacích, například v Brigádách Mučedníků Al-Aksa, blízkých Fatahu, v Islámském džihádu a v jedné z místních ozbrojených buněk Hamásu. Abu Rida je obviněn ze střílení na vojenské pozice a tanky IDF hlídkující na izraelské straně hranice s pásmem Gazy, z přípravy výbušnin a jejich umisťování na hranici s Izraelem s cílem zabíjení izraelských vojáků a z účasti na odpalování raket z Pásma Gazy na izraelské území.

Abu Rida byl také odpovědný za bojovou přípravu a výcvik několika skupin teroristů Obránců Al-Aksy, teroristické organizace podřízené Hamásu. Jeho „mírumilovnou“ činnost ve službách palestinského teroru lze vystopovat až do roku 2003, což však neznamená, že již před tímto datem nepáchal Abu Rida trestné činy proti bezpečnosti Izraele a jejich občanů. Jeho advokát tvrdí, že sice Abu Rida měl určité funkce v organizaci Islámského džihádu, ale ne takové, jak jsou uvedeny v obžalobě.