Tzipi Livni jede do Moskvy jednat o raketách S-300 pro Sýrii

Tzipi Livni jede do Moskvy jednat o raketách S-300 pro Sýrii 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

img425464Pod tímto titulkem uvádí zprávu redakce Arutz Sheva,safe_image.php ale podle oficiální informace Voice of Russia, Interfax přijíždí izraelská ministryně spravedlnosti, která je také odpovědná mírová jednání s Palestinci, jednat s ministrem zahraničí Ruska Lavrovem zejména o mírovém procesu a o osídlení v regionu. Také mluvčí Livni nepotvrdila, že by se jednání v Moskvě týkala raket S-300, které podle smlouvy má Rusko dodat do Sýrie.

Izrael se obává, že by tyto protiletadlové rakety mohly padnout do nepovolaných rukou tedy zejména Hizballáhu či přímo Íránu. V neposlední řadě  by tyto zbraně mohly narušit rovnováhu sil v regionu a ohrozit Izrael. Tzipi Livni má pravděpodobně přesvědčit ministra zahraničí Ruska Sergeje Lavrova, aby Moskva zrušila či alespoň odložila dodávku raket země-vzduch S-300 do rukou Asadova režimu.

 Ministr obrany Izraele Moše Ja’alon (Moshe Ya’alon) uvedl, že dodávka raket do Sýrie neproběhne pravděpodobně před počátkem roku 2014.

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Livni in Moscow ‚to Discuss S-300 Threat‘

Israeli justice minister to hold talks on Palestinian issue in Moscow