Ukradené stádo ovcí – průvodní jev Ramadánu

Ukradené stádo ovcí – průvodní jev Ramadánu 4.62/5 (92.31%) 13 ohodnocení

ovceV pondělí 8.7. večer začíná pro muslimské věřící měsíc půstu a nočního hodování Ramadán. Náboženská tradice pro svátek stanovuje z hlediska jídla přísná pravidla. Během dne je zakázáno pít a jíst a v noci, po západu slunce až do jeho východu, je nutné bohatě jíst. Není třeba zdůrazňovat jak je takový půst v horkém počasí obtížný, zejména proto, že je zakázáno pít. Neméně obtížné je ovšem pohostit velké rodiny a hosty, kteří zpravidla přicházejí na večerní hostiny. Podle podezření které není neopodstatněné si to arabští obyvatelé Samaří (Šomronu)  poněkud usnadnili. Z farmy židovského majitele se totiž ztratilo stádo asi 90 ovcí. Je pochopitelné, že takové stádo si nikdo nestrčí do kapsy a odehnat ovce v noci z ohrady v samařské vesnici Givat Ronen vyžaduje nejen znalost terénu, ale i dobrou přípravu. Co je zarážející, že ani armáda si ničeho nevšimla. Proto obyvatelé vesnice obviňují armádu, že se jí nepodařilo incident zaznamenat a krádeži zabránit, přestože stopy vedou do nedaleké beduínské vesnice. Obyvatelé beduínské vesnice se chovali podezřele, ale nic nebylo prokázáno. Rodina farmáře tak zůstala bez zdroje obživy.

Krádeže zemědělské produkce a živých zvířat se staly palčivým problémem nejen v Samaří (Šomronu), ale i oblasti Negevu a Galileje, kde vedle sebe mnohdy v napětí žijí židovské a arabské komunity. V období Ramadánu se tyto krádeže množí. V některých komunitách se zemědělci sami dohodli na nočních hlídkách, které mají ochránit jejich stáda a pole.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku 90 Sheep Stolen, Farmers Fear ‘Ramadan Crime Spree’

 

Jedna myšlenka na “Ukradené stádo ovcí – průvodní jev Ramadánu”

  1. Já bych se na ty ovce zeptal pána co si říká Šádí Shanaáh. On na to má zahraniční školy. Ničemu nerozumí, je to terorista, a protože je terorista tak krafe do všeho. Ale ptejte se ho na jen na ovce, na kozy se ho neptejte, ty jsou haram.

Komentáře nejsou povoleny.