Vakcína proti dětské obrně ve formě kapek bude podávána na jihu Izraele

Vakcína proti dětské obrně ve formě kapek bude podávána na jihu Izraele 5.00/5 (100.00%) 6 ohodnocení

PolioMinistryně zdravotnictví Yael German rozhodla o podání drahé nově vyvinuté vakcíny proti dětské obrně (Polio) 150,000 dětí na jihu Izraele. Vakcína v kapkách bude dětem podána namísto dosud injekčně aplikované. Ministryně zdravotnictví tak rozhodla po třídenní návštěvě Izraele zástuců Světové zdravotnické organizace. K nim se připojili také zástupci Amerických center pro kontrolu infekčních nemocí (U.S. Centers for Disease Control). Cílem návštěvy představitelů obou organizací bylo vyhodnotit opatření, která přijímá Izrael v boji s poliomyelitidou – nemocí o níž se předpokládalo, že vymizela.

Rozhodnutí investovat několik miliónů šekelů na nákup miliónu dávek vakcíny bylo přijato poté, kdy v únoru byl detekován živý virus v odpadních vodách beduínského města Rahat.

Ministryně zdravotnictví a další odborníci zdůraznili, že není nutné propadat panice, nebyla diagnostikována dosud ani jediná klinická forma poliomyelitidy, typu, který způsobuje obrnu. Rozhodnutí bylo přijato po konzultacích se zahraničními experty.

V Izraeli dostaly děti ve věku nižším než 8 let Sabinovu vakcínu,  protože nemoc byla považována za vymizelou. Novorozenci a batolata stále dostávají několik dávek Salkovy vakcíny v dětských nemocnicíchv celé zemi.

Izrael je jedna z pouze pěti zemí na světě, která testuje vzorky stolice z vod které se dostávají do 16 čističek v celé zemi.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace bylo v roce 1988 350,000 případů dětské obrny ve 125 endemických zemích. V zemích, které pravidelně provádějí testy na přítomnost virů dětské obrny počet případů klesl na 223, o nichž byla organizace informována.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Oral Polio Vaccine to Be Given In Southern Israel