Výzvy z Chrámové hory, místa, kde se židé nesmějí modlit

Výzvy z Chrámové hory, místa, kde se židé nesmějí modlit 4.88/5 (97.69%) 26 ohodnocení

Zatímco izraelský nejvyšší soud diskutuje o tom, kdo se smí a kdo se nesmí na Chrámové hoře modlit, zatímco izraelská policie nedovoluje občanům svého státu na Chrámové hoře i jenom být, může imám Ismat Al-Hammouri z tohoto místa vyzývat ke zničení Izraele, USA, Francie či Británie. Video, které publikoval internetový portál Times of Israel má pouze anglický překlad, ale i ten je zcela postačující.

Al-Hammouri je členem panislámské strany Hizb ut-Tahrir (Party of Liberation) – Strana svobody založené v roce 1953 s milionem členů ve všech arabských státech, jejím cílem je vytvoření světového chalifátu kde vše bude posuzováno podle islámského práva – šárii. Tato demonstrace se konala v pátek 12.7.2013 na podporu sesazeného egyptského prezidenta Morsího. Účastníci měli v ruce plakáty na podporu muslimského bratrstva a jiné s nápisy, „Pryč se smírnými řešeními“ či „Kdokoli jedná s Amerikou je zrádce“.

hm

Imam calls for US and Europe’s destruction from Temple Mount pulpit

 

3 komentáře u „Výzvy z Chrámové hory, místa, kde se židé nesmějí modlit“

  1. Ta politická korektnost, či co to je, je mnohdy na škodu. Na jedné straně demokratické instituce fungujícího státu a na druhé rozeřvaní hadráři. Hlavně aby se Izraelci od nás Evropanů nenaučili naše multikulti úchylnosti.

  2. Evropa se neumí poučit z II. světové, Izrael se neumí poučit z Holocaustu….bohužel, jsme slabí, a muslimům, islamistům, arabům, se jen ustupuje….

  3. No já taky nejsem zastáncem mírných řešení… Chtělo by to programovatelný virus, který by oddělal každého, kdo řekne takovou nechutnost jako tito olezlí dědci!

Komentáře nejsou povoleny.