Akce přeočkování všech izraelských dětí proti dětské obrně

Akce přeočkování všech izraelských dětí proti dětské obrně 5.00/5 (100.00%) 10 ohodnocení

F130805DG02-635x357
Ilustrační foto – Times of Israel.com

Před časem jsme přinesli informaci o očkování dětí na jihu Izraele z důvodu objevení viru způsobujícího dětskou obrnu – Polio. Nyní, po té, kdy celé akce na jihu již probíhá a viry byly objeveny i v centru země rozhodlo Ministerstvo vnitra přeočkovat všechny děti narozené po roce 1.1. 2004. Toto přeočkování má zabránit především možnému šíření nákazy. Všechny izraelské děti jsou proti dětské obrně očkovány, ale toto očkování je obrana proti onemocnění samotnému a ne proti jejímu možnému šíření. Podle informace Ministerstva zdravotnictví lze předpokládat, že v celém Izraeli je asi 1000 přenašečů této nebezpečné nemoci. Virus se do Izraele dostal z Egypta a byl poprvé lokalizován v beduínském městě Rahat v Negevské poušti. Původ nemoci je patrně v Pakistánu.

Akce očkování všech dětí narozených po roce 2004 byla zahájena včera a podle informace Ministerstva zdravotnictví bylo během jednoho dne přeočkováno 30000 dětí. Očkování se provádí ve zdravotnických centrech – Tipat chalav (טיפת חלב), která jsou řízena přímo Ministerstvem zdravotnictví, a kam rodiče s dětmi chodí na pravidelné preventivní kontroly v předškolním věku a děti tam dostávají všechna předepsaná očkování.

Proti stávající vlně očkování se vyjádřilo jedno sdružení, které se obrátilo na Nejvyšší soud, aby rozhodl zda postup je zákonný a bezpečný. Soud stanovil lhůtu pro rozhodnutí do čtvrtka. Lze předpokládat, že rozhodnutí bude ve prospěch pokračování v očkování.

2 komentáře u „Akce přeočkování všech izraelských dětí proti dětské obrně“

  1. Trochu mi v článku chybí, že jde očkování živou (oslabenou) vakcínou. Oslabený virus se bude v populaci šířit podle odhadů do půli ledna. Jedinci s oslabenou imunitou mohou s nemalou pravděpodobností i z těchto (oslabených) kmenů dostat obrnu. Je proto třeba dbát na zvýšenou potřebu osobní hygieny a v případě, že patříte do ohrožené skupiny, poraďte se s lékařem. U děti, které budou vystaveny běžným kontaktům v Izraeli, by rodiče měli ověřit, že jsou řádně očkovány proti obrně. V ČR se obrna očkuje v rámci hexavakcíny.

Komentáře nejsou povoleny.