Archeologové objevili židovskou vesnici z období druhého Chrámu

Archeologové objevili židovskou vesnici z období druhého Chrámu 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

img437034Archeologové objevili v Galileji, severně od národního parku Zippori (Tzippori) pozůstatky staré židovkské vesnice Sichin. Vesnici odkryl tým pod vedením Dr. Mordechaje Aviama z Galilejskéého archeologického ústavu při Akademickém institutu Kineret. Vesnice Sichin je zmíněna v díle Josefa Flavia (37-100 o.l.) jako jedno z prvních měst v Galileji založených v období druhého Chrámu (515 př. o.l – 70.o.l) . V Talmudu (Gemaře) je Sichin zmíněn jako vesnice v blízkosti Tzippori. Archeologové našli pozůstatky synagógy a mnoho fragmentů keramiky a další předměty, které dokládají, že ve vesnici byla keramická dílna.

Mezi nálezy byly k velkému překvapení archeologů i kamenné formy na výrobu keramických svícnů pro voskové svíčky. Dr. Aviam dále uvedl, že na fragmentech nalezli i symboly menory a palmy – lulavu symbolu svátku Sukot. Archeologický výzkum bude pokračovat a hlavním cílem je odkrýt celou synagogu, keramické dílny a obytné domy.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Archaeologists Uncover Temple-Era Jewish Village