Benjamin Netanjahu: Izraelci nemají důvod měnit běžný život, jsme ale připraveni na cokoliv

Benjamin Netanjahu: Izraelci nemají důvod měnit běžný život, jsme ale připraveni na cokoliv 4.64/5 (92.73%) 22 ohodnocení

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu

„Na základě dnešních bezpečnostních konzultací není důvod měnit každodenní způsob života. Současně jsme ale připraveni na jakoukoliv situaci. Izraelské obranné síly jsou připraveny bránit proti jakékoliv hrozbě a silně odpovědět na jakýkoliv pokus ublížit izraelským občanům,“ uvedl dnes předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu v krátkém prohlášení, kterým se pokusil uklidnit Izraelce, znepokojené možnými následky chystaného vojenského úderu USA na Sýrii.

Prohlášení bylo vydáno po konzultacích izraelských vedoucích bezpečnostních představitelů na základně Kirja, ministerstvu obrany v Tel Avivu.

V reakci na zprávy o blížícím se vojenském úderu USA a dalších zemí proti syrské vládní armádě rozhodly Izraelské obranné síly o rozmístění druhé baterie protiraketového obranného systému Železná klenba (resp. Železná kupole, Iron Dome, Kipat barzel) v severním Izraeli a o rozmístění baterie protiraket Patriot v centrální části země. Zvýšen byl také stupeň pohotovosti systému Hec 2 (Arrow 2), určeného k ničení balistických raket.

K situaci se vyjádřil na svém facebookovém profilu také mluvčí Izraelských obranných sil, brigádní generál Joav Mordechaj (Yoav Mordechai): „Je důležité, aby bylo jasné, že vývoj okolo událostí v Sýrii… je veden USA spolu s rozšiřující se koalicí, zahrnující další země Blízkého východu. Izraelské obranné síly podle potřeby zkoumají a sledují vývoj, hodinu po hodině. Velitelství domácí fronty také odvádí dobrou práci a je připraveno k jakémukoliv nutnému řešení situace obyvatel, a proto není důvod měnit náš každodenní způsob života.“

3 komentáře u „Benjamin Netanjahu: Izraelci nemají důvod měnit běžný život, jsme ale připraveni na cokoliv“

Komentáře nejsou povoleny.