Česká republika je proti vojenskému zásahu proti Sýrii

Česká republika je proti vojenskému zásahu proti Sýrii 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

Černínský palác
Černínský palác

Česká republika je proti mezinárodnímu vojenskému zásahu proti ozbrojeným silám či objektům syrského státu a nadále považuje za jediné účinné řešení vnitrosyrského konfliktu řešení diplomatické a mírové – tj. co možná brzkou dohodu obou stran na příměří a zahájení jednání o politické transformaci země. Uvedlo to včera večer v prohlášení české Ministerstvo zahraničních věcí.

Ministerstvo dále vyjádřilo znepokojení ze zpráv o nasazení chemických látek s tím, že užití chemických zbraní je nepřípustné a v přímém rozporu s platnými mezinárodními úmluvami bez ohledu na totožnost pachatele a okolnosti útoku. Je kriticky důležité, aby inspekčnímu týmu OSN na místě byly poskytnuty veškeré podmínky k co nejdůkladnějšímu vyšetření události.

Situace v Sýrii zůstává značně nepřehledná a dynamicky se vyvíjí ze dne na den, uvádí se dále v prohlášení. Ministerstvo zahraničí se soustředí na aktivní získávání všech možných informací, které podrobuje neustálému ověřování a kritickému vyhodnocování.  Podrobně monitoruje vývoj jak uvnitř Sýrie, tak i na mezinárodní scéně.

Jedna myšlenka na “Česká republika je proti vojenskému zásahu proti Sýrii”

  1. To je co za prohlášení? Ministerstvo spí? Takové prohlášení by bylo aktuální před pár měsíci ne teď. Je fakt že byli zabité neviné malé děti a ženy a to zvlášť ohavným spůsobem. Američané říkají tuto podstatu, pro kterou je zapotřebí zaútočit. Rusům a dalším, kteří jsou proti vojenskému zásahu je to zjevně jedno co se děje, co nemají žádné meze? A Česká republika se přidává takovími prohlášeními? To si vážně myslí že nějakými „mírovími“ rozhovory se to urovná? A kdo by se jako smiřoval? Asad nebo povstalci s pozustalími?

Komentáře nejsou povoleny.