Izraelská média informují o prohlášení prezidenta Zemana

Izraelská média informují o prohlášení prezidenta Zemana 4.88/5 (97.50%) 32 ohodnocení

Miloš ZemanKarel SchwarzenbergVšechna izraelská média včera večer přinesla informaci o vyjádření českého prezidenta Miloše Zeman o možnosti vyslání českých vojáků v rámci mise OSN na Golanských výšinách. Zeman v tomto gestu vidí možnost upevnit postavení České republiky v rámci mezinárodních organizací.

S návrhem prezidenta Zemana, předneseným na setkání českých velvyslanců v Praze, souhlasí i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který zdůraznil, že poté, kdy Rakušané stáhli své jednotky  z Golan, má Česká republika šanci získat postavení jak u Sýrie tak v Izraeli.

 Projev prezidenta republiky na setkání s vedoucími zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí – celé znění projevu Miloše Zemana na webu prezidenta republiky

7 komentářů u „Izraelská média informují o prohlášení prezidenta Zemana“

  1. Nesvedci to o necem? Na ktere strane stoji CR? Zeby na neutralni a za OSN ktera nedopusti aby si nektere zeme delali co chteli a lhali verejne do medii …. nehrajte si s ohnem, nestoji to za to ….

  2. IMHO bude stát ČR na straně vítěze, ať už jím bude kdokoliv. Nárazníkové pásmo je de iure území nikoho. Předpokládám ale, že pokud by se tamní půda stala ještě více horkou, bude nápad z bžiliónu důvodů shledán nerealizovatelným.
    Nezapomenu na reakci exministra obrany Cyrila Svobody během II. libanonské války. Když kdosi (nepamatuji si už kdo) nadhodil myšlenku přítomnosti AČR v modrých helmách na libanonsko-izraelské hranici, zvolal „Ale vždyť se tam střílí 😯 ❗ “ 😛 Autorem výroku opravdu není CK vojín Švejk.

  3. Jsem PRO, Česká Republika je vnímána v Izraeli jako přítel, a Zeman je silně proizraelský politik, a chce, aby ČR opět ukázala po nevydařených výrocích bývalého ministra Šláfenberga, že plně stojí na straně svého přítele 😉 ….nejde ani tak o prestiž u OSN, či něco dokazovat Sýrii!

  4. Jsem hrdý na prezidenta Zemana. Bez ohledu na všechny zákulisní boje a tahy na tuzemské politické scéně, kde i slušní politici často vypadají jako ti, keří jsou zvrhlí jsem rád, že je tady v ČR vrcholný politik, který rozumí situaci na blízkém východě do té míry, že ví udělat správné odvážné skutky.

  5. Prezident Zeman opět prokázal, že i přes některé výhrady k jeho dílčím činům nebo výrokům, může být občan České republiky hrdý, že v čele státu je člověk, který má strategický nadhled a chápe, co je a co není ve skutečnosti významné. Přítomnost mírových sil z České republiky na Golanech by nejen zvýšila prestiž (jak správně poznamenal, asi v očekávání kritiky), ale také fakticky přispěla k udržení míru.

Komentáře nejsou povoleny.