Mahmúd Abbás žádá etnickou čistku „Palestiny“

Mahmúd Abbás žádá etnickou čistku „Palestiny“ 4.45/5 (89.00%) 20 ohodnocení

ministr zahraničí USA John Kerry a vůdce palestinských Arabů Mahmúd Abbás
ministr zahraničí USA John Kerry a vůdce palestinských Arabů Mahmúd Abbás (zprava)

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás seznámil svět se svojí rasistickou a nenávistnou představou budoucího Palestinského státu. Stalo se tak v rozhovoru s novináři v Káhiře v pondělí, v den kdy po třech letech byly ve Washingtonu obnoveny izraelsko-palestinské rozhovory o konečném uspořádání vzájemných vztahů.

„V závěrečné rezoluci neuvidíme přítomnost jediného Izraelce – civilisty nebo vojáka – na našem území,“ prohlásil Abbás. „Mezinárodní, mnohonárodní přítomnost jako na Sinaji, v Libanonu a Sýrii – jsme pro,“ dodal s odkazem na mírové mise OSN jakými jsou UNDOF a UNIFIL.

„Izraelci“ nebo „Židé“?

Odbornice na arabské záležitosti Dalit Halevy vysvětlila, že když Abbás hovoří o „Izraelcích“, ve skutečnosti myslí „Židy.“ Upozornila, že Palestinská správa označuje všechny Araby, kteří žijí na území, které nazývá „Palestinou“ – včetně „izraelských Arabů“ – jako Palestince. Proto z pohledu Palestinské správy, když se hovoří o obyvatelích Země Izrael („Palestiny“), není žádný rozdíl mezi „Palestinci“ a „Araby“ a stejně tak není rozdíl mezi „Židy“ a „Izraelci.“

Židé ani nyní nesmějí žít na územích kontrolovaných arabskou autonomní Palestinskou správou a prodej půdy Židům je trestným činem, za který lze uložit trest smrti.

Abbás svoji vizi konečného uspořádání, na němž bude trvat v rámci jednání, zahájených ve Washingtonu v pondělí, přestavil po setkání s egyptským prezidentem Adlím Masúrem (Adly Mansour).

Izraelskou delegaci na jednáních vede ministryně spravedlnosti Cipi Livni (Tzipi Livni) a palestinskoarabskou Saíb Irikát (Saeb Erekat).

„Učinili jsme všechny nezbytné ústupky,“ prohlásil Abbás s tím, že „východní Jeruzalém je hlavním městem státu Palestina.“

Co se týče tzv. „výměny území“ při uspořádání vycházejícím z hranic příměří mezi Izraelem a Jordánskem z roku 1949, Abbás prohlásil, že „pokud je nutné provést omezené výměny území, které je shodné co do velikosti a hodnoty, jsme ochotni o tom diskutovat, ani více ani méně.“

Pozorovatelé upozorňují, že zatímco v představě „umírněného“ vůdce Palestinské správy je budoucí „Palestina“ zjevně „Judenrein“ („Židů prostá“ – termín užívaný německými nacisty), Izrael – samozřejmě – i nadále nebude „Arabrein.“ Arabové dnes tvoří okolo 20 % občanů židovského státu, mají veškerá práva a pravidelně volí do Knesetu své zástupce, kteří bez ohledu na to, poslanci jakého státu jsou, podporují teroristy a vyzývají své arabské spoluobčany k povstání.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Abbas: Palestine will be Judenrein.

4 komentáře u „Mahmúd Abbás žádá etnickou čistku „Palestiny““

  1. “ Zide ani nyni nesmeji zit na uzemich kontrolovanych palestinskou autonomii a prodej pudy Zidum je trestnym cinem, ktery lze trestat i smrti.“ A ktery rozumny clovek – at uz izraelsky Arab nebo nebo Zid – by se tam dobrovolne usadil?

  2. JUDEA I SAMARI JE V ZAJETI RASOVE SEGREGACE…..KTERE SE DOPOUSTI TERORISTI Z HAMASU….FATAHU…..HIZBALAHU……SMUTNE JE ZE EVROPSKA UNIE…USA….SE TVRDE JAKO V ROCE 1933 PODEPSALY NA GENOCIDE NARODA IZRAELE.
    STANEK FRANTISEK FANUEL

  3. Nofar, záleží snad na tom, jestli tam někdo chce žít nebo ne? Myslím, že to vůbec není podstatné. Podstatné je to, co jste citovala z článku. Doufám, že chápete

Komentáře nejsou povoleny.