Rusko vyšle do Středomoří další 2 vojenské lodě, na útoku USA na Sýrii Rusko vydělá

Rusko vyšle do Středomoří další 2 vojenské lodě, na útoku USA na Sýrii Rusko vydělá 4.88/5 (97.60%) 25 ohodnocení

ruská loď Jaroslav Moudrý
ruská loď Jaroslav Moudrý

Rusko „v nadcházejících dnech“ vyšle do východní částí Středozemního moře dvě vojenské lodě, aby tak posílilo svoji námořní přítomnost kvůli „známé situaci.“ Oznámila to ruská tisková agentura Interfax. Ruský web Finmarket pak upozorňuje, že vzdušný úder, který zvažují USA vůči režimu Bašára Assada, Rusko prospěje – dojde k růstu cen ropy.

S odvoláním na zdroj z ruského generálního štábu Interfax uvádí, že se má se jednat o torpédoborec (большой противолодочный корабль) ze Severní flotily a křižník (ракетный крейсер) Moskva z Černomořské flotily, „který nyní dokončuje plnění úkolů v Severním Atlantiku a brzo začne transtlantickou plavbu do Gibraltarského průlivu.“

Na podzim by středozemskomořské uskupení ruského námořnictva měl doplnit křižník tichoocenské flotily Varjag (Варяг), který vystřídá torpédoborec téže flotily Admirál Pantělejev (Адмирал Пантелеев).

Ruský web Finmarket upozorňuje, že úder USA a jejich spojenců na Sýrii bude pro Rusko výhodný. Dojde totiž ke zvýšení cen ropy a „problémy ruské vlády s penězi, které z důvodu ekonomického poklesu chybí, se mohou vyřešit doslova během jedné noci.“ Růst ceny ropy až na 150 dolarů za barel tak přinese Rusku nepředpokládané zisky.

Россия обновляет группировку ВМФ в Средиземном море – zpráva Interfax (rusky)

Удар США по Сирии обогатит Россию – zpráva Finmarket (rusky)