Vyjednavači Izraele a Palestinské správy podruhé utajeně jednali v Jeruzalémě

Vyjednavači Izraele a Palestinské správy podruhé utajeně jednali v Jeruzalémě 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

Jicchak Molcho, Cipi Livni, Saíb Irikát
jednání 14. 8. 2013 v Jeruzalémě, zleva: Jicchak Molcho, Cipi Livni, Saíb Irikát

Izraelští a palestinskoarabští vyjednavači se včera potají sešli v Jeruzalémě k druhému kolu jednání. Stalo se tak týden poté, kdy Spojenými státy americkými zprostředkovávaná jednání byla v izraelském hlavním městě zahájena.

„Konalo se setkání mezi palestinskou delegací vedenou Saíbem Irikátem (Saeb Erekat) a Mohamadem Štajem (Mohammad Shtayyeh) a izraelskou delegací vedenou Cipi Livni (Tzipi Livni) a Jicchakem Molchem (Yitzhak Molcho),“ informovala AFP s odkazem na nejmenovaného vysoce postaveného představitele Palestinské správy. Jednání měl být přítomen také vyslanec USA Martin Indyk.

Žádné podrobnosti o obsahu schůzky nebyly zveřejněny, nicméně obě strany již dříve uvedly, že se jedná o všech sporných tématech. Podle vyjádření Cipi Livni má jednání bez mediální publicity pomoci k dosažení důvěry mezi oběma týmy.

První kolo jednání v Jeruzalémě ve středu před týdnem trvalo přibližně 5 hodin a došlo k němu po značném diplomatickém úsilí USA, zejména ministra zahraničí Johna Kerryho, který se snažil zprostředkovat po takřka třech letech obnovení přímých diskusí mezi oběma stranami o konečném uspořádání v Zemi Izrael, včetně arabského požadavku na vznik arabského Palestinského státu v Judeji, Samaří, Gaze a části Jeruzaléma.

Obě jeruzalémská jednání se zřejmě konala v Hotelu Král David. Další by mělo podle dohody obou stran následovat „brzy.“

Jedna myšlenka na “Vyjednavači Izraele a Palestinské správy podruhé utajeně jednali v Jeruzalémě”

  1. Jednají pod drobnohledem a diktátem fašistické propalestinské muslimskobratrské administrativy Husseina Obamy, tohle v referendu nesmí Izraelci podpořit !

Komentáře nejsou povoleny.