Zastánci Morsiho protestují na Chrámové hoře + video

Zastánci Morsiho protestují na Chrámové hoře + video 4.00/5 (80.00%) 10 ohodnocení

Chramova hora MursiTisíce muslimů se shromáždilo v pátek na Chrámové hoře, kde jak známo mají židé zakázáno i šeptem se modlit, aby demonstrovali proti nejvyššímu veliteli egyptské armády Abdelu Fattah el-Sisimu. Demonstranti křičeli, že obětují svůj život za Islám a Egypt bude islámský a nikdy ne sekulární.Další skupina křičela „Al Sisi, cožpak jsi žid?“ Jiní zase nazývali Al Sisiho pokrytcem, zrádcem, zaprodancem židů, vrahem, řezníkem, zločincem.“ Byli i tací, kteří srovnávali Al Sisiho s Hitlerem v tom smyslu, že Hitler vraždil židy a Al Sisi vraždí Egypťany ve službě židů.

Lze si pouze položit otázku, kde zůstala demokracie je-li taková demonstrace možná na posvátném místě a na stejném místě je zakázáno se modlit, tedy pokud jste žid.

 

 

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Anti-Semitic Slurs by Morsi Protesters on the Temple Mount

 

 

2 komentáře u „Zastánci Morsiho protestují na Chrámové hoře + video“

  1. Muselo to být pro muslimy těžké propůjčit symbol jejich miláčka Hitlera nenáviděnému el Sissimu. V podstatě nejde o nic jiného než tradiční provokaci. Cíl není menší než zavdat příčinu k vkročení Izraelské policie na Chrámovou horu a zahájit nevím už kolikátou intifádu. Bibi a Cipi by si měli pozvat strejdu Abbáse a jeho fámuluse Irikáta a říct jim, že dokud bude tenhle hysterický „lidový“ element porušovat náboženské ujednání, pozastavuje se ( už poněkolikáté) penězovod pro práce neschopné a ještě neschopnější, a dále by měli vzkázat Kerrymu, že se pozastavuje jednání s proradnými Filištíny.

  2. Já těm klukům držím palce. Doufám že se jim splní jejich přání položit své životy za islamistický Egypt 😯 Do posledního křiklouna.

Komentáře nejsou povoleny.